Газета по-надвірнянськи
 

Ринок праці та вдалий вибір професії

29 листопада 2013, 15:24 | Рубрика: Економіка, Освіта Версія для друку Версія для друку 562 переглядів

Сучасний ринок праці ставить досить високі вимоги до людей, котрі знаходяться в пошуку роботи.  Якщо аналізувати ситуацію попиту і пропозиції  на ринку праці, то можна спостерігати певний дисбаланс у сфері підготовки фахівців із вищою освітою. Адже сьогодні випуск навчальними закладами  даних фахівців більш, ніж удвічі перевищує випуск робітничих кадрів. А на ринку праці й надалі залишаються найактуальнішими та затребуваними саме робітничі професії.

Наявність диплома, навіть, актуальної професії, не завжди є пропуском до престижної, високооплачуваної роботи. Тому, що останнім часом значно підвищилися вимоги роботодавців до претендентів на вільні робочі місця. Особливо цінують фахівців високої кваліфікації, котрі мають досвід практичної роботи. Роботодавців, зокрема, цікавить професійна грамотність працівників, їх комунікабельність, компетентність, а також особистісні цінності. До кожної професії роботодавці ставлять різні вимоги щодо досвіду роботи, кваліфікації, знань, навичок потенційних працівників. Тому молодим людям, котрі ще навчаються у навчальних закладах, здобуваючи професію, уже заздалегідь потрібно знайомитися з вимогами роботодавців та оволодівати певними методами й навичками пошуку роботи, працювати над собою, щоб стати конкурентоспроможнішими на сучасному ринку праці.

Саме з такою метою 26 листопада ц. р. у рамках  Дня відкритих дверей Надвірнянського ПТУ № 11 відбулася зустріч головного спеціаліста центру зайнятості Наталії Андрійович із майбутніми випускниками, учнями 3-го курсу цього навчального закладу. Профконсультант ознайомила із вимогами ринку праці та особливостями працевлаштування  молоді, яка закінчила  навчальні заклади; розповіла, як шукати роботу за допомогою джерел вакансій та вміння себе презентувати шляхом подання резюме. Основним етапом цього уроку стало оволодіння учнями технікою телефонного дзвінка та співбесіди з роботодавцем.

Заняття проводили із майбутніми  випускниками, котрі здобувають професії столяра будівельного і тесляра. Спеціаліст центру зайнятості мала можливість познайомитися зі столярними виробами, виготовленими учнями, й наголосила на правильності їхнього професійного вибору. Адже професії, за якими навчає Надвірнянське ПТУ № 11, є найактуальнішими на регіональному ринку праці і, якщо учні й надалі удосконалюватимуть свою майстерність, то вони стануть справжніми професіоналами у своїй справі і ніяке безробіття їм не страшне.

На уроці були присутні заступник директора з навчально-виховної роботи ПТУ №11 Наталія Бережна і викладач столярної справи Василь Остап’юк. Учасники отримали роздатковий матеріал, а також відповіді на запитання, які їх цікавили. Василь Остап’юк, підбиваючи підсумок, висловив подяку спеціалістам Надвірнянського райцентру зайнятості за тісну, плідну та багаторічну  співпрацю.

 

Наталія АНДРІЙОВИЧ,

головний спеціаліст

відділу активної

підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!