Газета по-надвірнянськи
 

Соціальна та медична підтримка ветеранів війни

1 листопада 2013, 12:18 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 586 переглядів

У Надвірнянському районі виконують завдання Президента України щодо покращення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни.

Управління соціального захисту населення РДА за станом на 28 жовтня ц. р. видало санаторно-курортні путівки 44 ветеранам війни, з них: інвалідам війни – 14, учасникам бойових дій – 9, учасникам війни – 19, членам сімей загиблих – 2.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 149 «Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань», 3631 ветерану війни виплатили щорічну разову грошову допомогу до 9 Травня на 1074300 грн. На підтримку статутної діяльності ветеранських громадських організацій цьогоріч із районного бюджету виділено 22 тис. грн.

Торік безоплатно капітально відремонтували житлове приміщення інвалідові війни ІІ групи на 6,5 тис. грн.

З нагоди відзначення Дня ветерана протягом вересня-жовтня органи місцевого самоврядування обстежили матеріально-побутові умови проживання 182 малозабезпечених громадян району з числа ветеранів війни, праці та визвольних змагань, військової служби, одиноких громадян похилого віку, інвалідів. У результаті обстеження 35 громадянам виділено одноразову грошову допомогу на 4650 грн., 12 – допомогу у вигляді палива, 16 ветеранам війни і праці допомогли у збиранні врожаю.

Також велику увагу обслуговуванню ветеранів війни приділяють і в центральній райлікарні. 29 жовтня робоча група райдерж­адміністрації на чолі з першим заступником голови РДА Володимиром Калічком відвідала у лікарні палати для ветеранів війни та ознайомилася з перебуванням ветеранів у лікарні та їхнім обслуговуванням.

Наказом по центральній районній лікарні визначено лікаря-терапевта, відповідального за диспансеризацію інвалідів та ветеранів війни, учасників бойових дій. Щорічно впродовж квітня-травня проводять поглиблені медичні огляди цієї категорії жителів району.

 У районі 121 особа має статус інвалідів війни, 476 – учасників бойових дій, 3106 – учасників війни та 294 краян прирівнюють за пільгами. За інвалідами, котрі за станом здоров’я не можуть самостійно відвідати лікувальний заклад, закріплені медичні сестри відповідних дільниць для щомісячного патронажу.

У ЦРЛ функціонує 5 палат для лікування інвалідів війни, де розгорнуто 12 ліжок. Палати укомплектовано холодильниками, телевізорами, меблями.

За звітний період забезпечено стаціонарним лікуванням  457 осіб (витрати на харчування у стаціонарі – 13,2 грн. на день), санаторно-курортним – 43 особи. Проведено зубопротезування 113 жителям району на 55768 грн.

На виконання завдань Президента України щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни у райлікарні продовжують проводити профілактичні огляди ветеранів й одиноких непраце­здатних громадян. Із числа осіб запланованих на огляди, оглянуто практично 92-95 відсотків.

За результатами проведеного огляду сформовано диспансерні групи хворих за основними формами захворювань і визначена потреба в амбулаторному, стаціонарному та санаторно-курортному оздоровленні.

Інформаційно-аналітичний відділ РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!