Газета по-надвірнянськи
 

У форматі взаєморозуміння проблем

8 листопада 2013, 15:21 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 659 переглядів

Охорона праці –

понад усе

На спільному засіданні колегії райдержадміністрації і територіального управління Держгірпромнагляду в області 31 жовтня ц. р. йшлося про дотримання законодавства з питань охорони праці суб`єктами господарювання Надвірнянщини, які займаються лісосічними роботами, розпилюванням і первинною переробкою деревини.

Начальник інспекції Державного нагляду за промисловою безпекою та охорони праці і в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері територіального управління Держгірпромнагляду в області Михайло Ковалюк відзначив, що у районі лісосічним роботами та розпилюванням і первинною обробкою деревини займаються відповідно 16 і 49 суб`єктів господарювання. Позаторік і минулоріч вони допустили 7 нещасних випадків на виробництві, у т. ч. два – зі смертельним наслідком. Основними причинами цього є організаційні недопрацювання. Тому залишається надзвичайно актуальним питання дотримання суб`єктами господарювання законодавчих і нормативно-правових актів із питань охорони праці, наголосив Михайло Ковалюк. Адже проведені перевірки засвідчили тут цілу низку недоліків, починаючи з того, що працівників не інформують про шкідливі й небезпечні виробничі фактори  і завершуючи відсутністю в лісорубів спецодягу, спецвзуття, чим порушують усі нормативно-правові акти. Разом з тим не виділяють кошти на заходи з охорони праці, а це не менше 0,5 відс. від фонду зарплати. Із 40 суб`єктів господарювання деревообробної галузі тільки 10 отримали дозволи на експлуатацію технологічного устаткування деревообробки. На лісосіках відсутні майстри, які б мали забезпечувати належну й безпечну роботу. Там же не встановлені вагончики для обігріву і відпочинку працівників. Аналогічні зауваження звучали і на адресу тих підприємств, які займаються розпилюванням і первинною обробкою деревини.

На важливості порушених проблем акцентував увагу учасників колегії голова РДА Юрій Касіянчук, який зажадав від суб`єктів господарювання усунути всі недоліки, щоб не лише мінімізувати ймовірність травматизму, а взагалі ліквідувати всі можливі ризики такого явища. Серйозно віднестися до питань виробничої безпеки закликав виробничників лісової та лісопереробної галузі, зокрема, тих, котрі нещодавно взялися господарювати у цій сфері, голова районної ради Василь Попович, налаштувавши їх докласти максимум зусиль для забезпечення належних умов роботи й відпочинку працівників.

У прийнятому рішенні колегія рекомендує керівникам лісогосподарських і деревообробних підприємств отримати дозвіл на експлуатацію технологічного устаткування деревообробної промисловості; забезпечувати робітників спецодягом, іншими засобами індивідуального захисту; не допускати до роботи працівників, котрі не мають кваліфікаційної підготовки і не пройшли медогляду. При цьому адміністрації ЦРЛ рекомендовано вжити заходів щодо недопущення формального підходу з проведення медоглядів.

Показники засвідчують прогнозованість

Інформуючи про підсумки виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку і бюджету району за 9 цьогорічних місяців, заступник голови РДА Степан Іроденко та начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк зосередили увагу на цілій низці цифр і фактів, що стосуються економічної ситуації в районі. За 8 місяців ц. р. підприємства реалізували промислової продукції на 884,7 млн. грн., що у розрахунку на одну особу (7722,7 грн.) відповідає 7-му місцю серед районів і міст області. За 9 місяців зросло виробництво будматеріалів на 12,4 відс., меблів – на 9,5 відс. Знизилися: видобуток нафти – на 3 відс., газу – на 1,2 відс., виробництво плити ДСП необробленої – на 10,5 відс., плити ДСП ламінованої – на 17,1 відс., вікон і дверей – на 25,2 відс. Найпроблемнішим залишається питання відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», де протягом минулого і цього років нафту майже не переробляли. А загалом на усіх промислових підприємствах зменшився обсяг реалізованої продукції і, відповідно, збільшилися її залишки на складах.

Помітні зрушення в агропромисловому комплексі. ТОВ «Добробут Прикарпаття» добудовує власний комбікормовий завод. Нарощують поголів`я овець у ФГ «Аргос Лан». Із 89-ти до 1000 га збільшили цьогоріч площі обробітку сільгоспземель два ТзОВ «Райз Прикарпаття» і «Оскар».

Не припинялися роботи (ремонтні, із заміни столярки) в освітніх закладах району. Виокремлено широкий комплекс тих проблем, що потребують невідкладного розв`язання.

До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 54453,4  тис. грн. доходів, або 101,5 відс. до затверджених показників за 9 місяців ц. р. Проте не забезпечено виконання бюджету по доходах, що враховують при визначенні міжбюджетних трансфертів до розрахункових показників, які доведені Мінфіном на 2096,4 тис. грн., або виконані на 95,6 відс. (при плані 48079,7 тис. грн. надійшло фактично 45983,3 тис. грн.).

Видаткова частина загального фонду бюджету району виконана в сумі 380068,9 тис. грн., що складає 94 відс. призначень на 9 місяців і 73,4 відс. до уточнених річних призначень.

Обговорювали це питання жваво й дискусійно. Учасники колегіального засідання загострили увагу на зволіканні із завершенням будівництва підвідного газопроводу високого тиску Надвірна-Ланчин; на проблемі виділення земельної ділянки для облаштування полігону ТПВ тощо. Чимало із порушених питань звучали і на Дні депутата минулої п`ятниці, про що інформуємо також у цьому номері. На колегії присутнім повідомлено, що у 2014 році капітально ремонтуватимуть дорогу від Шепарівців до Яблуницького перевалу.

У роботі колегії взяв участь директор департаменту економіки ОДА, заступник голови ОДА Ігор Зварич. У контексті обговорюваного питання соціально-економічного розвитку району Ігор Зварич, зокрема, зауважив, що фінансування програми (де передбачалося добудувати й газопровід Надвірна-Ланчин) згідно з угодою ОДА і «Нафтогазу України» про співпрацю не розпочали. Тому питання газопроводу Ігор Зварич пообіцяв ще довивчити. Посадовець з області ознайомив учасників колегіального засідання із результатами аналізу стану соціально-економічного району, що характеризуються за 28-ма показниками. За 16-ма (57 відс.) із них район у порівнянні з іншими займає 10-ту позицію і вище. – Це, загалом, добре, – уточнив Ігор Зварич. – Інші показники не вберегли Надвірнянщину від того, що район із торішнього 11-го місця перемістився на 14-те, за крок до ризикованого 15-го місця. Бо 16-17-е місця вважаємо, що ситуація вкрай незадовільна, уточнив Ігор Зварич.

У Надвірнянському районі ситуація – прогнозована. Позитивні (перші) позиції район займає за зниженням заборгованості населення за компослуги, відсутністю боргів по зарплаті, рівнем виконання збору до ПФ, створення робочих місць, надходженнями до місцевого бюджету. Стосовно індексу номінальної зарплати – на гідній позиції, але є резерви. Оскільки реальну зарплату саме через номінальну треба «доганяти».

Не оминув Ігор Зварич ситуацію із казначейськими виплатами. Про цю проблему «Народна Воля» уже інформувала у № 110-111 від 1 листопада ц. р. Ігор Зварич як представник обласної виконавчої влади казначейські труднощі пов`язав із політичною ситуацією в державі, спричиненою тиском із боку Росії: – …Такі моменти матимуть тенденцію до дня підписання Угоди про Асоціацію з ЄС. Після того побачимо як розвиватимуться події, але уже зараз на область виділили 40 млн. додаткових коштів для врегулювання питання із недопущення заборгованості по зарплаті. Думаю, що ситуація вирівнюватиметься, у т. ч. і за рахунок залучення дешевих кредитних ресурсів із можливостей ЄС після укладення угоди про Асоціацію, сказав Ігор Зварич.

Колегія прийняла конкретне рішення, яким рекомендовано відповідні доручення усім службам і підрозділам РДА.

***

На засіданні колегії обговорили питання про роботу Пасічнянського сільського голови щодо виконання делегованих повноважень сільвиконкомом у частині соціального захисту населення. Обговорили хід виконання розпоряджень ОДА і РДА про цьогорічне літнє оздоровлення дітей, про що доповідав начальник відділу у справах сім`ї, молоді і спорту РДА Василь Масевич. Про організацію роботи ринків району щодо продажу сільгосппродукції та підсумки виконання Програми модернізації освітлення населених пунктів району інформували відповідно голова правління РайСТ Василь Плитус і начальник відділу житлово-комунального господарства РДА Лідія Захарко.

***

Перед початком колегії голова обласної організації ветеранів Микола Петрушенко за співпрацю з ветеранськими організаціями вручив почесні грамоти організації голові РДА Юрію Касіянчуку та голові районної ради Василеві Поповичу; за активну участь у ветеранському русі – керівнику райорганізації ветеранів України Миколі Забачинському.

З нагоди професійного свята працівників соціальної сфери вітали начальник управління соцзахисту населення РДА Андрій Креховецький і голова райкому профспілки працівників держслужби Богдан Вінтоняк та нагородили їх почесними грамотами за самовіддану працю і високий професіоналізм.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!