Газета по-надвірнянськи
 

Удосконалили боротьбу із корупцією

1 листопада 2013, 12:11 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 597 переглядів

18 травня ц. р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією». Згідно із ним усі корупційні правопорушення, пов’язані з отриманням неправомірної вигоди, віднесені до числа злочинів. Крім того, замінений термін «хабар» поняттям «неправомірна вигода».

Закон передбачає криміналізацію всіх елементів активного і пасивного хабарництва, у т. ч. обіцянку неправомірної вигоди, а також встановлення кримінальної відповідальності за прийняття пропозиції або обіцянки неправомірної вигоди. За пропозицію посадовій особі неправомірної вигоди за вчинення або невчинення нею тієї чи іншої дії в інте­ресах того, хто пропонує таку вигоду, встановлено штраф від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, громадські роботи на строк від 160 до 240 годин, обмеження волі на до 2 років (ч.1 ст. 369 КК ). За надання службовій особі неправомірної вигоди санкції суворіші.

За прийняття посадовою особою пропозиції неправомірної вигоди встановлено штраф від 750 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк від одного до двох років (ч.1 ст. 368 КК). Отримання такої вигоди службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища залежно від відповідальності, розміру вигоди карається штрафом від 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до позбавлення волі на строк до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та конфіскацією майна (ч.ч. 2-5 ст. 368 КК).

Позбавлення волі на строк від 8 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна передбачене за отримання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, або отримання такої вигоди службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Неправомірною в особливо великому розмірі вважають вигоду, що у 500 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян (один неоподаткований мінімум – 17 грн.).

Внесені зміни й у Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції». Зокрема, закріплене поняття неправомірної вигоди, якою є грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, які обіцяють, пропонують, надають або одержують без законних на те підстав, чіткіше сформульовані умови відповідальності посадових осіб та працівників юридичних осіб у разі одержання ними неправомірної вигоди і фізичних осіб у разі одержання від них посадовими особами такої вигоди.

Юрій ІЛЬКІВ,

начальник районного управління юстиції.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!