Газета по-надвірнянськи
 

Виконання рішень у немайнових спорах

22 листопада 2013, 12:43 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 649 переглядів

Органи державної виконавчої служби виконують рішення як майнового, так і немайнового характеру. До немайнових віднесено низку рішень, за якими боржника зобов’язано особисто вчинити певні дії на користь стягувача, або утриматися від них. Зокрема, про поновлення на роботі; про вселення стягувача; про виселення боржника; про відібрання дитини; інші рішення, за якими боржника зобов’язано особисто вчинити певні дії на користь стягувача чи утриматися від здійснення таких дій.

Виконання рішень у немайнових спорах істотно відрізняється від аналогічної процедури щодо майнових правовідношень. У процесі виконавчого провадження за такими документами не завжди застосовують загальноприйняті заходи примусового виконання. Для рішень судів цієї категорії встановлено особливий строк примусового виконання – два місяці. Однак, якщо самим рішенням суду призначено термін виконання або цей термін взагалі є невизначеним (наприклад, при наданні щотижневого права спілкування з дитиною), державний виконавець має дотримуватися строків, встановлених рішенням суду.

Розмір виконавчого збору, який стягують із боржника у разі невиконання ним рішення зобов’язального характеру у строк, наданий державним виконавцем для самостійного виконання такого рішення, має фіксований розмір: 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із боржника-громадянина; 80 неоподатковуваних мінімумів – із боржника-юридичної особи.

Якщо боржник не виконає без поважних причин у встановлений строк рішення, що зобов’язує його виконати певні дії, державний виконавець має право винести постанову про накладення штрафу на боржника-фізичну особу від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб – від 20 до 40; на боржника-юридичну особу – від 40 до 60  і призначає новий строк для виконання.

У випадку повторного невиконання боржником рішення – штраф у подвійному розмірі. При подальшому невиконанні боржником рішення – клопотання про його притягнення до кримінальної відповідальності. Цей порядок виконання передбачений для рішень суду, за якими боржник особисто має здійснити певні дії.

Любомир ЯНЦЮК,

головний державний

виконавець відділу

державної виконавчої служби райуправління

юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!