Газета по-надвірнянськи
 

Вимоги до звернень громадян

29 листопада 2013, 14:55 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 513 переглядів

У ст. 40 Конституції України зазначено, що усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, які зобов’язані розглянути звернення і надати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Звернення може бути усним (викладеним громадянином і записаним посадовою особою на особистому прийомі) чи письмовим, надісланим поштою або переданим громадянином до відповідного органу, установи особисто або через уповноважену ним особу. Звернення може подавати як окрема особа (індивідуальне), так і група осіб (колективне).

Ст.  5 Закону «Про звернення громадян» встановлює вимоги до звернення. Його адресують органам державної влади і місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності, об’єднанням громадян або посадовим особам, до повноважень яких належить вирішення порушених питань. У зверненні зазначають прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладають суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення підписує заявник (заявники) із зазначенням дати.  Звернення, оформлене без дотримання цих вимог, повертають заявникові із відповідними роз’ясненнями не пізніше як через десять днів від дня його надходження.

Якщо воно без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, згідно зі ст. 8 Закону визнають анонімним і розгляду не підлягає. Не розглядають повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено ст. 17 цього Закону, та звернення осіб, визнаних судом недіє­здатними.

Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об’єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, його у термін не більше п’яти днів пересилають за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляють громадянинові, котрий подав звернення.

Звернення розглядають і вирішують у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання. Якщо у місячний термін вирішити ці питання неможливо, керівник відповідного органу встановлює необхідний термін і повідомляє автору. Загальний термін вирішення питань не може перевищувати 45 днів.

На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду можуть скоротити. Звернення громадян пільгових категорій розглядають першочергово.

Юрій ІЛЬКІВ,

начальник

райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!