Газета по-надвірнянськи
 

Зроби крок до майбутнього

1 листопада 2013, 12:02 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 585 переглядів

Сьогодні для випускників шкіл настає момент, коли необхідно прийняти одне з найважливіших рішень – обрати таку майбутню професію, щоб була до душі. Яку професію? Куди піти вчитися?  На ці питання дав відповідь захід «Ярмарок кар`єри», який провів 29 жовтня ц. р. Надвірнянський райцентр зайнятості для учнів делятинських шкіл.

Із вступним словом до школярів звернулася заступник начальника відділу активної підтримки безробітних Зоряна Станіщук, яка зазначила: – Кажуть, що людина народжується двічі: перший раз з’являється на світ як жива істота, а другий – як особистість, коли обирає справу свого життя, свою професію. Цей важливий крок повинен бути добре обдуманим, цілком усвідомленим, інакше чекає розчарування, даремно витрачені роки. Вона розповіла про значення вибору професії, пояснила, що, обираючи спеціальність, необхідно враховувати кілька критеріїв: відповідність обраного фаху інтересам, здібностям та нахилам, відсутність медичних протипоказань, попит на професію на ринку праці. Надала інформацію про актуальні професії на регіональному ринку праці, ознайомила юнаків та дівчат із послугами служби зайнятості.

Маркетолог Івано-Фран­ківського державного коледжу технологій та бізнесу Марія Головата розповіла про навчальний заклад, використовуючи сучасні мультимедійні засоби, умови вступу та навчання, наголосивши, що у коледжі навчають за 7 спеціальностями, а саме: «Фінанси і кредит», «Бухгалтерський облік», «Оціночна діяльність», «Комерційна діяльність», «Виробництво харчової продукції», «Організація обслуговування в готелях», «Організація туристичного обслуговування».

Розказала про свій навчальний заклад і закликала юнаків та дівчат до вступу відповідальний секретар приймальної комісії, викладач економічних дисциплін Надвірнянського коледжу НТУ Світлана Купчак. Вона докладно розповіла про напрямки навчання, зупинилась на перевагах навчання в коледжі: вартість контрактного навчання, бюджетних місць, умови проживання в гуртожитках та можливості працевлаштування після закінчення навчання.  Методист коледжу Оксана Риндич повідомила про можливість проходження підготовчих курсів на базі закладу. Школярі переглянули фільм про Надвірнянський коледж та отримали  друковані матеріали.

Про переваги робітничих професій мовив викладач зі спецдисциплін столярних професій Надвірнянського ПТУ № 11 Василь Остап`юк. Він наочно продемонстрував вироби з дерева студентів ПТУ, розповів про історію закладу, досягнення його вихованців та зазначив, що в ПТУ можна отримати професії маляра-штукатура, лицювальника-плиточника, столяра. Додав, що випускники училища мають змогу на пільгових умовах продовжувати навчання в технікумах області.

Головний спеціаліст центру зайнятості Наталія Андрійович допомагала учням проходити  профдіагностичне обстеження. На думку фахівця, таке тестування допоможе майбутнім абітурієнтам правильно обрати професію.

В облаштованому міні-інформаційному секторі працювала з учнями провідний спеціаліст Уляна Півторанюк, яка ознайомлювала з папками, що містили опис професій, буклетами.

Директор Делятинської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Олег Петріщак подякував фахівцям центру зайнятості за тісну багаторічну співпрацю в профорієнтаційній роботі, зокрема, висловив вдячність за  організовану «Ярмарку кар`єри», яка дасть змогу випускникам оцінити правильність зробленого вибору, зорієнтуватись у світі професій, навчальних закладів, перспектив працевлаштування.

Від учнівської громади позитивними враженнями поділився голова учнівського комітету, учень  9-Б класу Іван Сокира.

Наприкінці Зоряна Станіщук звернулась до школярів: – Сподіваємося, що  серед Вас будуть майбутні учні та студенти, представлених на ярмарку навчальних закладів, що Ви станете майстрами обраної справи, якими пишатиметься Надвірнянщина. Адже висока майстерність, професійність були і залишаються у ціні.

Зоряна СТАНІЩУК,

заступник начальника відділу активної

підтримки безробітних

Надвірнянського районного

центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!