Газета по-надвірнянськи
 

ЗУНРу слава у віках

8 листопада 2013, 15:04 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 603 переглядів

Західноукраїнська Народна Республіка – українська держава, що існувала протягом 1918-1919 рр. на території Західної України із центром у Львові. Постала після розпаду Австро-Угорщини. У ніч із 31 жовтня на 1 листопада стрілецькі частини, очолювані сотником Дмитром Вітовським, зайняли практично всі споруди у Львові, який у той час знаходився під польськими пануванням. Цей героїчний акт увійшов в історію як Листопадовий зрив, але, на жаль, тоді Українська держава не стала вільною.

З нагоди відзначення знаменної дати урочистості відбулися у районному будинку культури. Представники молоді поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, а з вітальними словами виступили голови районної ради Василь Попович і райдержадміністрації Юрій Касіянчук. Голова РДА зазначив, що ми сьогодні можемо заглянути у минулі літа й усвідомити наскільки сильним було прагнення до волі у новоствореній республіці: – Вона існувала небагато як держава, але це неоціненне як мужність і незламність наших предків. Ми і зараз стоїмо на порозі історичного підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Василь Попович наголосив, що ми вшановуємо пам’ять про ЗУНР та історію нашої держави: – Розпадалася Австро-Угорщина і на її уламках постала Річ Посполита, яка хотіла включити у свій склад і Галичину. І першого листопада українці захопили владу. Тоді почали створювати свою державу і всі нації жили у рівних правах. Це стало своєрідним прикладом європейської дипломатії.

Самодіяльні артисти із усіх куточків району підготували змістовну концертну програму, а з історичною довідкою виступив начальник інформаційно-аналітичного відділу, заступник керівника апарату РДА Тарас Дем`янчук.

Наш. кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!