Газета по-надвірнянськи
 

Європарламент офіційно засудив застосування сили

20 грудня 2013, 13:41 | Рубрика: Світ Версія для друку Версія для друку 1,244 переглядів

Днями у Страсбурзі Європарламент прийняв резолюцію щодо України. Європейці засудили силовий метод, яким скористалася чинна українська влада, аби розігнати протестувальників з Євромайдану у Києві. А також закликали Україну до швидкого підписання угоди про безвізовий режим.

Цій резолюції передували дводенні дискусії у Європарламенті, в яких взяла участь українська сторона, зокрема, народні депутати, громадські активісти та студенти. Вони висловили  прохання до ЄС вжити економічних санкцій до українських чиновників, котрі причетні до силового розгону Майдану у Києві, і запровадити візові обмеження, тобто, заблокувати їхні рахунки та заборонити в’їзд у країни Європи.

– Європа разом із США і МВФ готові надати Україні фінансову допомогу, щоб уникнути економічного і соціального колапсу, – підсумував учасник Майдану і діалогу в Європарламенті, народний депутат Юрій Дерев’янко. – Для цього українська влада має погодитися на відновлення євроінтеграційного курсу та на радикальні зміни у політичній, економічній, соціальній системах та в державному управлінні, наближуючи їх до європейських стандартів. Майдан дозволив нам отримати значно більше, ніж ми могли розраховувати, підписавши Угоду про асоціацію. Тоді б цей процес розтягнувся на роки, а зараз це може відбутися набагато швидше.

Загалом європейці  у Страсбурзі ще раз підтвердили свою «сильну підтримку щодо підписання Угоди про асоціацію, як тільки це буде можливо». Нині слово – за Україною.

Світлана ОСТАПЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!