Газета по-надвірнянськи
 

Криваві розправи, барикади, страйки, провокації… – тернистий шлях у Європу

6 грудня 2013, 16:12 | Рубрика: Новини, Політика Версія для друку Версія для друку 1,051 переглядів

Коли ти гортатимеш цей номер, дорогий читачу, на Євромайдані Незалежності вже минула 15-а протестна доба. Сподіваємося, що вона минула мирно. Хоча останні події не вселяють твердого переконання у можливість швидкого розв`язання ситуації. Щоправда, позавчора влада і колишні президенти України закликали опозиціонерів до діалогу, а один із впливових урядовців припустив проведення дострокових парламентських і президентських виборів.

Звичайно, стисло коментувати те, що відбулося, дуже складно, а для розлогих описів (та й чи доцільно це вже зараз?) – не вистачить і газетних шпальт.

Несподівано надзвичайно тернистим видався для українців шлях у Європу, котру кожен уособлює, передусім, із втіленням високих моральних і гуманних цінностей та соціальних стандартів у рідній країні, де, скажімо, формула «здібний і працьовитий – значить багатий, має більші доходи» стала б дієвою, а не навпаки.

Із найпрогресивнішою частиною українського суспільства розправляються тими ж методами, як і в часи сталінських репресій. Але дух нації – незнищенний. Після жорстокого «зачищення» спецпризначенцями мирного молодіжного Євромайдану о 4-ій год. ранку 30 листопада піднялася вся Україна.

Минулої неділі, 1 грудня ц. р., у столиці відбулася наймасовіша мирна акція в історії України. За підрахунками агентства «Reuters», участь взяло майже 800 тис. чоловік. Як ми уже знаємо, першогрудневий день заодно став і найдієвішим для опозиції, коли мітингувальники зайняли майдан Незалежності, Будинок профспілок, приміщення КМДА (колонну залу). Не обійшлося без провокацій, пов`язаних із намаганням штурмувати Адміністрацію Президента на вул. Банковій. Як наслідок – від «беркутівців» постраждали і випадкові люди, хто за іронією долі опинився в тому місці у той час, а також журналісти, що спричинило навіть міжнародні скандали…

На другий день опозиція пікетувала Уряд. У вівторок, на жаль, Верховній Раді так і не вдалося відправити у відставку Кабінет Міністрів України (із необхідних 226 набралося лише 186 «за»). Отже, наміри сформувати уряд народної довіри і національної єдності раніше, ніж оберуть нового Президента, залишилися …тільки намірами. Того ж дня громадськість здивував і т. зв. швидкий суд над тими, хто випадково опинився в гущі подій на Банковій… А після заяв Азарова з урядової ложі у парламенті про відсіч влади барикади на Майдані в Києві обнесли колючим дротом, побоюючись чергового штурму силовиків.

З приводу протистояння між владою та опозицією світова спільнота (ЄС і США) поки що обмежилася лише заявами, не запроваджуючи жодних санкцій до високопосадовців України, як того вимагає народ.

***

Відразу після трагічної ночі з п`ятниці на суботу 30 листопада ц. р. під орудою голови районної ради Василя Поповича відбулося засідання президії, де вирішено провести виїзну позачергову сесію районної ради у Києві 1 грудня. Також закликали жителів району взяти участь у народному віче в Києві 1 грудня, оголосили підготовку до організації попереджувального страйку в районі та акцій громадянської непокори. Місцевим радам рекомендовано створити в кожному населеному пункті ініціативні групи щодо підтримки попереджувального страйку, акцій громадянської непокори та забезпечення громадського порядку.

У неділю, 1 грудня у Києві біля пам`ятника Т. Шевченку під керуванням Василя Поповича і Зіновія Андрійовича відбулися збори депутатів районної та міської рад за участі представників територіальних громад району. Депутати одностайно засудили неправомірні дії влади при розгоні мирної акції протесту, підтримали вимогу негайної відставки уряду.

Як повідомив керуючий справами виконавчого апарату районної ради Ігор Середюк, зараз працівники виконавчого апарату районної ради знаходяться у відпустці без збереження заробітної плати з метою участі у координації дій та можливості підтримки акцій протесту.

Ввечері, у вівторок, 3 грудня депутати районної і міської рад Надвірнянщини знову виїхали до Києва.

***

Ще минулого тижня на черговому засіданні членів первинного осередку товариства «Просвіта» під орудою Михайла Ноняка вирішили організувати наметове містечко і постійну діяльність євромайдану в Надвірній.

***

Після сумнозвісних подій у Києві з ініціативи громадсько-політичної ради Надвірнянщини, яку очолює Ярослав Лесюк, і міськосередку «Просвіта» (голова Михайло Ноняк) створили мобілізаційний штаб Євромайдану у міському будинку «Просвіти» (м. Надвірна, вул. Мазепи, 36). Тут реєструють бажаючих організовано поїхати на Київ, а також збирають кошти для організації таких поїздок. – За станом на 4 грудня ц. р., уже зібрано понад 10 тис. грн., – зазначив Ярослав Лесюк. – Кошти використовуємо для придбання пального для перевізників. Краяни охоче зголошуються брати участь у мирних акціях на столичному євромайдані. Уже відправили 6 мікроавтобусів і один великий автобус. Найбільше до фінансової підтримки прилучилися підприємці промислового ринку Надвірної, міська рада, а також усі небайдужі краяни. Списки жертводавців опубліковані на сторінці Ярослава Лесюку у Фейсбуці. Як наголосив Я. Ю. Лесюк, зараз проблемою є відмова перевізників із різних причин. Тому прохання до перевізників зголошуватися усіх бажаючих. Також Ярослав Лесюк зазначив, що до нього телефонують родичі тих людей, з якими із тих чи інших причин перервався зв`язок під час їх одноосібної (самостійної) поїздки в Київ. З приводу цього він рекомендує телефонувати на мобільні активістів постійно діючого координаційного пункту для жителів Надвірнянщини в Києві (біля будинку профспілок): 098-724-62-30; 097-686-95-55.

***

Редакція газети «Народна Воля» звертається до краян, котрі тимчасово втратили зв`язок зі своїми близькими і рідними, котрі знаходяться на протестних акціях у Києві, з пропозицією розмістити на сайті часопису їх фото і контактні дані. Звертайтеся в «Народну Волю» за адресою: м. Надвірна, вул. Визволення, 5 (тел. 2-61-96, 2-92-59, 2-31-91).

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!