- Народна Воля - http://volya.if.ua -

На ХХІІІ сесії районної ради

Posted By Модератор On 13.12.2013 @ 14:23 In Влада | No Comments

Позачергову двадцять третю сесію районної ради під орудою Василя Поповича за ініціативи президії районної ради скликали позавчора, 11 грудня ц. р. і проходила вона на майдані Шевченка у присутності чисельної громади Надвірнянщини, серед якої і депутати Надвірнянської міської ради на чолі з міським головою Зіновієм Андрійовичем.

Спочатку всі учасники зібрання спільно з духовними отцями УГКЦ та УПЦ Київського Патріархату помолилися за кращу долю України та за співвітчизників на Євро­майдані.

[1]

– Ми зібралися також і у зв’язку з подіями, що відбулися у ніч на 11 грудня, коли наші брати, сестри, друзі відбивали атаки провладних силових структур, котрі озброєні, навчені «зачищали» Майдан від тих, хто вболіває і хоче кращого гідного європейського життя, – зазначив голова районної ради. – Незрозумілі дії тієї людини, котра називає себе Президентом України, коли ввечері говорить про «круглий стіл» перемовин, а вночі застосовує силу.

Опісля Василь Попович провів поіменну реєстрацію: на сесію прибули 44 депутати райради із 62-х.

[2]

[3]

Роботу депутатського корпусу під відкритим небом поблагословив митрофорний протоієрей УПЦ Київського патріархату, депутат райради о. Олег Траско, виголосивши духовну проповідь про подолання страхів і віру в Божу поміч, що і є якраз на часі з огляду на нинішню ситуацію в державі. – Ми зараз бачимо темряву ночі, – охарактеризував сьогодення священик, – але віримо, що Господь простягнув нам уже руку, … нам треба не сидіти, а йти назустріч волі Божій…

Василь Попович нагадав, що Надвірнянська районна рада одна із перших провела засідання президії, виїзну сесію у Києві, де за участі також депутатів міської ради прийняли рішення про відставку уряду, Президента, дострокові парламентські і президентські вибори. Керівник районної ради твердо переконаний у доцільності проведення таких сесій, щоб публічно доводити до людей позицію їх обранців та закликати усіх до боротьби.

У порядку денному сесії – політичні питання: про недовіру Надвірнянській райдержадміністрації; про проведення безстрокового другого пленарного засідання позачергової 23-ї сесії районної ради у Києві; про недовіру керівництву РДА.

Зачитавши проект рішення з першого питання, депутатам запропоновано обговорити його.

Заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець, аналізуючи суспільно-політичну ситуацію, назвав її революційною й засудив черговий штурм нічного Євромайдану: – Події показали, що керівництво держави не є адекватним і не контролює ситуацію, а його дії не відповідають національним інтересам. Сценарії, що розігруються, «пишуть» не в нашій державі. Усі дії керівництва країни і правоохоронних структур ведуть до громадянської війни.

Ігор Писклинець засумнівався в подальшому мирному розвитку ситуації, оскільки влада перейшла рубікон і назад уже дороги нема, і події ночі 11 грудня можуть повторюватися, доки ми це дозволятимемо робити.

– Тому нинішня сесія – це висловлювання позиції депутатів, котрих ви обрали, – наголосив Ігор Писклинець і закликав усіх небайдужих підтримати акції протесту в Києві, бо саме там зараз вирішується доля України.

Депутат районної ради Михайло Винник запропонував проголосувати за вступ рішення про недовіру РДА в силу із 1 січня 2014 року, оскільки, на думку очільника відділу освіти РДА, таким чином будуть заблоковані всі виплати та інше, що стосується функціонування господарки району загалом. Застереження спростував Ігор Писклинець, уточнивши: – Нині райрада не має юридичних повноважень ліквідовувати райдержадміністрацію. РДА здійснюють функції державної влади, делеговані їй урядом, а також і ті, що делегувала районна рада і які регулює ст. 44 Закону України «Про органи місцевого самоврядування».Тому наше рішення свідчить тільки про те, що ми від імені громад району вважаємо за недоцільне і що РДА та вся існуюча в державі вертикаль влади неспроможні виконувати функції, які належать місцевому самоврядуванню. РДА й надалі виконуватиме функції, делегованій їй Кабінетом Міністрів України. Ігор Писклинець підкреслив, що рішення районної ради жодним чином не вплине ні на здійснення проплат (які й так не надходять цілий рік), ні на функціонування закладів освіти, медицини та й район загалом. Пропозицію Михайла Винника все ж поставили на голосування, але ніхто, крім нього самого, більше й не проголосував.

Рішення про проведення безстрокового другого пленарного засідання 23-ї позачергової сесії районної ради депутати підтримали одноголосно.

Останнє питання – про недовіру керівництву РДА (тобто голові, його заступникам і керівнику апарату) розглядали вже у сесійній залі (згідно з регламентом, який обумовлює таємне голосування). За результатами голосування, «за» недовіру керівництву РДА висловилися 36 депутатів; «проти» – 0, «утрималося» – 7 обранців районної ради.

[4]

[5]

[6]

Депутат Володимир Павлюх запропонував включити додатково питання про недовіру голові РДА. У цьому його підтримали 41 колега-депутат; а троє утрималося.Однак, цього разу таємне голосування виявиться не результативним: «за» – 26, «проти» – 3; «утрималось» – 10, один бюлетень – недійсний. Відбувся обмін думками між кількома депутатами, у ході якого викристалізувався момент, що цим голосуванням дають політичну оцінку правлячій партії влади, що своїми діями дискредитувала себе перед українським народом і цілим світом.

[7]

[8]

[9]

Тоді Микола Андрейчук запропонував провести відкрите поіменне голосування, що і підтримав депутатський корпус. Його результати: «за» – 37, «проти» – 0, «утрималось» – 4.

[10]

[11]

[12]

Депутати райради готові до виїзду до Києва.

Як повідомили у мобілізаційному пункті, за станом на вчора,

на протести до Києва виїхало близько двісті наших краян.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2013/12/na-hhiii-sesiji-rajonnoji-rady/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6718.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6737.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6759.jpg

[4] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6786.jpg

[5] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6830.jpg

[6] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6839.jpg

[7] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6843.jpg

[8] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6869.jpg

[9] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6872.jpg

[10] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6876.jpg

[11] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6906.jpg

[12] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2013/12/IMG_6912.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.