Газета по-надвірнянськи
 

Обираючи професію, випускники обирають долю

27 грудня 2013, 14:38 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 577 переглядів

До числа найменш конкурентноспроможних категорій населення на сучасному ринку праці належить молодь. Невипадково служба зайнятості постійно вдосконалює підходи щодо вирішення питань її зайнятості на регіональному ринку праці, уже котрий рік поспіль співпрацюючи пліч-о-пліч із навчальними закладами Івано-Франківської області в напрямку формування свідомого відношення учнівської молоді до вибору майбутньої професії.

У грудні 2013 р. Надвірнянський райцентр зайнятості організував  поїздку дітей Білозоринської школи І-ІІ ст. до Івано-Франківського коледжу технології та бізнесу. Мета заходу – ознайомлення майбутніх випускників із діяльністю навчального закладу, переліком професій, за якими готують у коледжі, матеріально-технічною базою.

Гостинно і радо зустріла дітей представник коледжу маркетолог Марія Главата, яка ознайомила із майстернями виробничого навчання, лабораторіями, навчальними кабінетами, актовим залом, бібліотекою, спортивним залом, їдальнею, медичним пунктом тощо.  Корисною порадою у виборі професії ще до вступу у коледж є знайомство з практичною стороною професії, адже запрошені мали змогу побачити, як проходять заняття, лекції.

Головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Наталія Андрійович наголосила на необхідності свідомого та зрілого підходу кожного до післяшкільної освіти, адже, обираючи професію, випускники обирають долю. Під час екскурсійного знайомства із навчальним закладом фахівець служби зайнятості зауважила, що основними факторами вибору навчального закладу мають бути власний інтерес до професії та можливість її опанувати.

Доступно та цікаво вела мову з учнями Марія Главата у приміщенні бібліотеки коледжу, згодом у кабінеті готельного обслуговування, лекційних аудиторіях, показувала виставлені у вестибюлі стенди з успіхами студентів у спортивній, наукових сферах, лабораторії хімічно-біологічного аналізу.

Студенти після закінчення коледжу отримують кваліфікації: операціоніст з фінансів і кредиту, бухгалтер, технік-технолог, фахівець для галузі туризму, готельної та ресторанної справи, а також робітничі професії кухаря, офіціанта. Можуть працювати у фінансових управліннях, державних податкових інспекціях, контрольно-ревізійній службі, відділах місцевих держадміністрацій, у регіональних управліннях Національного банку України, у державних та комерційних банках, Пенсійних фондах, страхових фондах, кредитних спілках, розрахункових центрах, розповідала викладач.

Школярі з інтересом зупинялись біля дошки пошани, на якій розміщені фотографії кращих студентів, а зараз викладачів, працівників, кваліфікованих фахівців  у сфері бізнесу, фінансування – як гордості даного закладу.

Маємо надію, що отримані враження та інформація стануть дітям у пригоді, коли в найближчому майбутньому вони почнуть втілювати свої професійні плани, на завершення висловила побажання маркетолог Марія Главата.

Директор Білозоринської школи Галина Гугляк подякувала за те, що для учнів її школи фахівці райцентру зайнятості проводять корисні та пізнавальні заходи, котрі сприяють позитивному мисленню, цілеспрямованій позиції у виборі професії, допомагають визначитись у майбутньому.

Наталія АНДРІЙОВИЧ,

головний спеціаліст

відділу активної

підтримки безробітних Надвірнянського районного центру зайнятості.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!