- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Пам’ятати треба завжди

Posted By Модератор On 20.12.2013 @ 14:05 In Трагедії | No Comments

14 грудня ми відзначали сумну дату в новітній історії – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

У районі діє района спілка «Чорнобиль» Всеукраїнської громадської організації інвалідів та постраждалих, котрі проживають на території району. До її складу входять Василь Михасюк і Володимир Лабенський, які в зоні відчуження працювали зварниками. Надвірнянці Михасюк В. Я., 1963 р. н., закінчив Калуське ПТУ зварників, служив у ракетних військах. Після звільнення у запас працював у НЛК. Із лютого 1987 р. прийнятий на роботу зварником у цех централізованого ремонту 1-2-3 енергоблоків на ЧАЕС. Проживав у м. Чорнобилі, а потім – на «Зеленому мисі». Нагороджений пам’ятною медаллю «За ліквідацію аварії на ЧАЕС». Через рік звільнився і працював у РБМУ-6 у Надвірній. Почав часто хворіти і в 1993 р. лікарі призначили інвалідність та пенсію у зв’язку з захворюванням, набутим на ЧАЕС.

Зі слів ліквідатора-зварника Лабенського В. С. усі зварювальні роботи проводили цілодобово із використанням доступних засобів захисту. Протягом січня і лютого  1987 р. зварювали трубопроводи середнього і високого тисків. Усвідомлення того, що  від твого якісного виконання роботи, якості зварних швів залежить термін  локалізації поширення  викидів, стимулювали всіх ліквідаторів працювати надзвичайно оперативно та добросовісно. Адже за ними – весь народ і окремо їхні родини.

З метою належного вшанування спілка «Чорнобиль» звернулася з клопотанням до  райдержадміністрації  та  управління соціального захисту населення щодо надання вдовам учасників аварії на ЧАЕС натуральної допомоги. За сприяння РДА 18 вдовам надали продуктові подарунки.

Низький уклін усім, хто ліквідовував наслідки аварії на Чорнобильській  АС та будував об’єкт «Укриття»!

Андрій КРЕХОВЕЦЬКИЙ,

начальник управління соціального захисту

населення РДА.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2013/12/pamyataty-treba-zavzhdy/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.