Газета по-надвірнянськи
 

Про Декларацію-ювілярку – через призму Євромайдану

20 грудня 2013, 13:29 | Рубрика: Світ Версія для друку Версія для друку 1,279 переглядів

Саме під таким ракурсом 10 грудня ц. р. у Лоївській ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів 9-11 класів провели відкритий урок, приурочений 65-ій річниці проголошення Загальної Декларації Прав Людини. Директор школи Йосип Кіт у вступному слові ознайомив з метою її проголошення Генеральною Асамблеєю ООН та із преамбулою.

Дев`ятикласники Петро Пліщук, Юрій Бойчук, Андріана Грицюк, Христина Хопта і десятикласниці Анастасія Пліщук, Ольга Гнатишин та Наталія Муратова зачитали положення цього важливого для всієї світової спільноти документу і самостійно обрали для обговорення найактуальніші, на їх погляд, статті. Зокрема, вибір зупинили на ст. 8 – щодо відстоювання прав у судах, ст. 9 – ніхто не може зазнавати безпідставного арешту, затримання, ст. 14 – право на притулок в інших країнах, ст. 20 – свобода мирних зборів, ст. 23 – право на справедливі і сприятливі умови та захист від безробіття тощо.

Практичне застосування цих статей в Україні аналізували як школярі, так і досвідчений керівник школи Йосип Кіт, відомий у краї педагог-патріот Іван Кметюк, талановитий письменник, член НСЖУ Роман Киселюк. Під час безпосередньої, щирої і водночас аргументованої розмови дійшли висновку, що в Україні поки що можливостей реалізувати окреслені статті важко або неможливо. Зокрема, конкретні паралелі провели зі столичним Євромайданом, де так цинічно і жорстоко знівельовано ст. 20 Декларації (кожна людина має право на свободу мирних зборів й асоціацій). Тому українці й відстоюють шлях до євроінтеграції, щоб мати реальні, а не просто задекларовані права і щоб торжествував не закон сили, а сила закону.

Окрім цього відкритого уроку у рамках Всеукраїнського тижня права у цій школі щоденно тривали правові заходи серед школярів як старших, так і молодших класів, зокрема: «круглий» стіл «Право у нашому житті», вікторина «Вивчай. Знай. Виконуй», гра-мандрівка по країні «Права дитини», турнір знань «Кожна людина має знати», година правового спілкування, виставка художньої і науково-популярної літератури та ін.

Віримо, що юні лоївчани та всі їхні ровесники матимуть не тільки теоретичні знання щодо Прав Людини, а й відчують їх повсякденну значимість у рідній країні.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!