Газета по-надвірнянськи
 

Тривожний час протистояння

13 грудня 2013, 13:56 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 632 переглядів

Ближче до середини цього тижня події в українській столиці знову примусили стиснути кулаки й завмерти серце. Влада вкотре злукавила – після запевнень не штурмувати дала вказівку знову «зачистити» барикади.

Задзвонила в набат Михайлівська церква. Падає барикада на Михайлівській площі і Майдан темніє від обладунків «спецпризначенців». Вже опісля дізнаємось, що, крім міліції та «Беркуту», поблизу Майдану чергували … снайпери.

Найжорстокіші бої точилися на барикадах на вул. Інститутській. І хоча керівництво МВС звітує, що силу до мітингувальників не застосовували, оборонці стверджують: «беркутівці» демонстративно підіймаючи руки на телекамери, одночасно лупцювали людей кийками.

Та основні сили «Беркута» кинули на штурм Будинку профспілок, де знаходиться штаб національного спротиву. Але їх наступ вдалося стримати оборонцям, незважаючи на тривале кількагодинне протистояння.

Ще один стратегічний об`єкт – Київська міська держадміністрація. Тут люди захищалися не лише кулаками, але й …водою із верхніх поверхів. Це змусило силовиків сховатися в автобуси, які згодом від`їхали. Навіть, опинившись в оточенні силовиків під загрозою штурму, Євромайдан свято дотримується своїх морально-духовних принципів: щогодинний гімн; робота волонтера. Це все – повідомлення «5»-го каналу.

…Уже вдень, 11 грудня, почали «заміновувати» столичні вокзали, аеропорти, щоб не допустити людей, котрі з усіх куточків Києва, з усіх областей поспішили на підмогу…

У черговий раз влада цинічно обійшлася з народом, ігноруючи, навіть, присутність в Україні високопоставлених посадовців з ЄС та США.

Та у відповідь мирні протестувальники звели ще більше барикад на місці зруйнованих. Відтепер опозиція не сяде за національний стіл переговорів без «мандату» на те громади Євромайдану. Бо хіба може бути компроміс між зрадою і довірою, між безглуздою силою і моральністю?..

А тим часом, експерти зазначають: вимоги учасників акцій протесту підтримують до 85 відс. жителів України. Міжнародний досвід показує, що це – достатня кількість людей, з якими повинен рахуватися будь-який уряд, вимоги яких мають не лише почути, але й безпосередньо втілити у практику державного управління. (При цьому владу підтримують лише до 2,5 відс.).

За таких умов, попереджають експерти, силові сценарії – це повільне самогубство, стагнація і деградація протягом 10-15 років із поступовою втратою економічного та політичного суверенітету, або самогубство прискорене, із розколом країни, втратою контролю над територіями і з активними локальними конфліктами.

***

У незламних рядах героїв київських барикад також стояли жителі Надвірнянщини, котрі також на собі відчули нагайки «Беркута».

Щодня від району на Євромайдані перебувають кілька сотень краян. Загалом прикарпатці – другі після Львівщини у столиці.

***

Події істотно вплинули на роботу представницького органу влади: про перебіг сесій читайте в цьому ж номері. Також на майдані Великому Тарасу в Надвірній відбулося віче, де з-поміж іншого пролунали заклики-заяви координаторів райштабу національного спротиву: Івана Гурмака – про безстроковий страйк, Тетяни Пришляк – до місцевих регіоналів вийти із лав цієї політичної сили.

***

На початку наступного тижня, як свідчать інтернет-джерела, відбудеться засідання українсько-російської міждержавної комісії і може виникнути ймовірність підписання договору з Митним Союзом. Але остаточного розвитку подій не може передбачити ніхто. Зрозумілим є лише переконаний факт – якщо буде потреба, Євромайдан зустріне новорічно-різдвяні свята у Києві.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!