Газета по-надвірнянськи
 

Вірю в мудрість нашого Президента і нашого народу

27 грудня 2013, 14:46 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 548 переглядів

В Інтернеті розміщено інтерв’ю голови Івано-Франківської ОДА, голови обласної організації Партії регіонів Василя Чуднова. Подаємо його у скороченому вигляді.

Днями віце-премєр Арбузов розповів, що державний бюджет-2014 року вже готовий. Як із цим у області? Він уже є? І як одним словом його охарактеризуватице «бюджет розвитку», «виживання», «соціальний» чи як?

– Бюджет обласний буде формуватися тільки після прийняття бюджету державою. І сьогодні ми ще не можемо говорити, який він буде. Сьогодні подаємо усі цифри і програми, щоб вони були профінансовані в наступному році.

– …На Майдан високі закордонні політики приїхали не через Януковича, щоб його підтримати, а навпакияк в реакцію на ці майдани, щоб підтримати людей, які вийшли проти влади, проти того, що він якраз піддався тиску Москви

– Якщо б дійсно було, що нашого Президента чи одні, чи другі примусили до чогось, то сьогодні не було б майданів, ніхто б не їздив. Через три-чотири місяці були б вже інші майдани, бо ми знову вернулися б до зарплат каструлями, затримок пенсій, до безробіття. Це було б. І всі це розуміють.

Знову відкинули б Україну років на 50 у розвитку. Але сьогодні Україна довела, завдяки такій непоступливій позиції Президента, що з нею треба рахуватися. А все це – Майдан, антиМайдан – це вже похідне.

Що стосується Майдану. Може ми чогось не знаємо і в тому є якась логіка, але на перший погляд логіки в діях влади немає. 30 листопада, студентський Майдан вже розходиться, лишається якихось 700 чоловік і, раптом, «Беркут» розганяє до крові, бє, доганяє, десь в якихось підворотнях добиває. Майдан знов піднімається, він знову йде на спад і знову починається якась там неймовірна «розчистка доріг», як каже премєр-міністр, знову задіюють три тисячі силовиків, і знову піднімається Майдан, і знову резонанс на цілий світ

Таке враження, що хтось робить це спеціальнопостійно підтримує присутність Майдану. Тобто логіки в цьому немає, бо влада з однієї сторони має бути зацікавлена в тому, щоб не було конфліктів, не було криз

– Ви самі відповіли.

Ну а хто ж тоді робить все навпаки? Може є якась в цьому «конспірологія»? Аналітики кажуть, що Попов не міг керувати «Беркутом», – його «парафія» двірники і сантехнікиЩо без міністра Захарченка і голови РНБО Андрія Клюєва, і, вище – «самого» Президентаці силові розгони не відбулися бМоже це сам Президент підтримує існування майдану для якихось нам невидимих цілей? Як Вам така версія? Або роль і вплив олігархів, які хочуть ослабити «сімю»?…

– Шукати треба, кому вигідно. Владі, Президенту все це абсолютно не вигідно. Бізнесу – не вигідно. Владі треба одного: щоб не були заблоковані адмінбудівлі. Бізнесу – щоб був спокій, бо криза для бізнесу – це втрати. Вигідно – опонентам влади.

Ви є керівник обласної організації Партії регіонів. Зараз відбуваються такі неоднозначні події. Що такого мало б статися, щоб Ви вийшли з партії?

– Звичайно, «ніколи не кажи ніколи», але я не думаю, що колись вийду з партії, більше того – переконаний, що такого не буде. Партія регіонів – це мільйони людей в усіх куточках нашої країни. У програмі партії не записано нічого такого, чого б я не поділяв.

У програмі ПР є Євроатлантична інтеграція і всі про це ніби заявляють. Обидва майдани говорять про неї, тільки іншими якимись шляхами і Ви тут разом зі студентами кричали «Українаце Європа!».

– Я кричав те, що думаю. Я би ніколи не кричав тільки тому, що кричить натовп. І підскакувати ніколи не буду за чиєюсь командою. І нехай я буду «москаль», але підскакувати не буду, бо це вже стадний інстинкт, впасти нижче вже не можна.

Чим на Вашу думку закінчиться Майдан? Коли і з якими результатами?

– Я не знаю коли, але я вірю, що ми знайдемо правильне рішення – і влада, і опозиція, – рішення найбільш корисне для нашого суспільства. Я би хотів вам нагадати майдан, який ми вже проходили, тоді не менше людей вийшло. Як Ви вважаєте, той майдан був корисним для держави?

Той перший майдан 2004-го року мав дві сторони – позитивну і негативну. Позитив був у тому, це був урок для влади, яка повинна пам’ятати, що якщо народ підніметься, то ні одна влада не зможе втриматися. Це було позитивно для влади – тодішньої, теперішньої та тої, яка прийде. Але негатив був у тому, що ніколи до того майдану наша країна не була такою корумпованою, як стала після 2005 року, коли до влади почали приходити люди не за професійними ознаками, не за досвідом, навіть не за партійною належністю, а за своїми фінансовими можливостями.

Будь-який майдан має дві сторони. Головне, щоб ми зробили правильні висновки. З однієї сторони сьогодні Майдан вражає, заслуговує поваги. Але коли я приїхав у Київ і побачив, що зробили зі столицею моєї держави – це неправильно, так не можна робити, такою дорогою не йдеться у Європу, коли потрощені будівлі, лавки, викорчувані дерева, коли на центральних вулицях стоять мало не протитанкові рогатки. Це не правильно. Я думаю, що тут більше популізму, аніж дійсної реакції. Але я вірю в мудрість нашого Президента і нашого народу. Буде прийнято єдине правильне для усіх рішення, і ми з честю вийдемо з цієї ситуації.

 Прес-служба Івано-Франківської ОДА.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!