Газета по-надвірнянськи
 

Висловили недовіру облдержадміністрації

13 грудня 2013, 14:10 | Рубрика: Влада, Україна Версія для друку Версія для друку 578 переглядів

Вслід за Тернопільською обласною радою недовіру Івано-Франківській ОДА висловили депутати обласної ради на позачерговій двадцять шостій сесії.

Зібравшись спільно з громадою Івано-Франківщини біля адмінприміщення 10 грудня ц. р. під орудою голови обласної ради Василя Скрипничука, депутати прагнули відразу публічно розглянути єдине питання порядку денного сесії – про втрату чинності рішення Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 11 липня 1997 р. «Про делегування повноважень» та створення у складі виконавчого апарату Івано-Франківської обласної ради виконавчого комітету. Проте, з`ясувалося, що для кворуму не вистачило двох депутатів (зареєструвалися лише 54). Оголошуючи кількість зареєстрованих, Василь Скрипничук наголосив, що відсутні, передусім, «провладні обранці». Тож депутатам дали годину на збори, а тим часом тривало віче. Необхідна кількість депутатів (60 із 114-ти) зібралися згодом. Але обранці від ПР та решта так і не прийшли. Питання про недовіру депутати обласної ради прийняли без обговрення. Відповідно до проекту рішення депутати також збираються звернутися до парламенту з вимого провести реформу місцевого самоврядування і замість ОДА створити виконавчі комітети обласних рад.

Василь Скрипничук зазначив: – Від дня опублікування нашого рішення ОДА не може виконувати ст. 44 ЗУ «Про органи місцевого самоврядування». Йде мова про підготовку окремих рішень, програм, проекту бюджету, про виконання тих програм, які приймає облрада… Це означатиме знак для Верховної Ради і для всіх депутатів області, що владу можна здійснювати безпосередньо тут і треба не боятися її здійснювати і не думати, що хтось прийде з Києва і  буде робити нам владу тут. Це – просто підказка урядові, Президентові, що закон дає нам право робити всі наші легітимні законні дії власне на місцях.

Опісля вирішили таємним голосуванням висловити недовіру безпосередньо голові ОДА Василеві Чуднову. Однак, для позитивного вирішення забракло голосів («за» – тільки 54).

Очікувалося, що позачергова 26-а сесія облради продовжить свою роботу нині у столиці України. Таку пропозицію (і її потім підтримали інші депутати) спочатку висловив Тарас Парфан, виступаючи того ж дня на віче в Івано-Франківську. Та у зв`язку з нічним штурмом Євромайдану депутати ще позавчора виїхали до Києва.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!