Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Дерев’янко звернувся до Європейського суду

20 грудня 2013, 14:13 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 663 переглядів

Народний депутат України Юрій Дерев’янко звернувся до Європейського суду з прав людини із заявою про порушення прав мирних демонстрантів на Євромайдані, в якій просить зобов’язати уряд України утриматися від застосування сили проти мирних демонстрантів на Євромайдані.

Зокрема, у заяві підкреслюється, що державна влада та держоргани «свідомо та цілеспрямовано перешкоджають» громадянам у реалізації їх прав щодо мирних зібрань, застосовуючи методи, які суперечать Європейській Конвенції з прав людини.

«Щодо нас (учасників мирної демонстрації – авт.) правоохоронці застосовують непропорційно та безпідставно силу та інші заходи, які мають нелюдський характер, проводять свавільні та незаконні арешти й обшуки. Все це відбувається у зв`язку з нашою участю у мирних мітингах. З огляду на очевидне упере­джене ставлення керівництва держави та правоохоронних органів (МВС, Генеральна прокуратура та суди)…, ми фактично позбавлені доступу до будь-яких ефективних засобів захисту наших прав в Україні», йдеться у заяві Ю. Дерев’янка.

«З огляду на таку ситуацію я хочу звернутися до Суду із заявою про порушення моїх прав, гарантованих положеннями Конвенції. Однак можливість такого звернення під загрозою. Протягом декількох діб, що минули, правоохоронці застосували силу з метою розгону демонстрантів. Деякі з демонстрантів були заарештовані, деякі пропали безвісти»,  наголошує депутат.

У документі також вказано, що своїми діями українські правоохоронці загрожують життю та здоров’ю громадян: б’ють демонстрантів кийками і металевими щитами, застосовують сльозогіннний газ, світло-шумові гранати, знищують майно демонстрантів. Як зазначає Юрій Дерев’янко, з початку акцій протесту через силові заходи правоохоронних органів у ніч із 29 на 30 листопада та 1 грудня постраждало більше 165 мітингуючих, окремі потерпілі знаходяться у важкому стані. Так само народний депутат згадує і події від 11 грудня, коли правоохоронці намагалися розігнати демонстрантів.

Депутат зауважує, що через знесення наметів, встановлених демонстрантами, мітингуючі вимушені були зайняти деякі приміщення у центрі міста. «Офіційних угод про використання цих приміщень владні органи нам не дають можливості укласти», відзначає в документі Ю. Дерев’янко.

«З огляду на вищесказане, я стверджую, що на даний час існує реальна загроза моєму життю і здоров’ю та життю і здоров’ю інших учасників мирних зібрань у зв’язку із застосуванням сили чи інших заходів, які мають ознаки нелюдського поводження…», йдеться у заяві.

З метою «запобігання таким загрозам та забезпечення можливості звернення з відповідною заявою до Суду» Юрій Дерев’янко просить Суд вказати українському уряду: по-перше – утриматися від застосування сили та інших примусових заходів; по-друге – дозволити учасникам мирних зібрань знаходитися у відкритих місцях та приміщеннях, які демонстрантами на даний момент зайняті.

У заяві підкреслюється, що оскільки неможливо передбачити тривалість мирного протесту, тож й точну дату спрямування до Суду належним чином оформленої заяви, є необхідність застосування без обмеження терміну Правила 39 Регламенту Європейського суду з прав людини. Це Правило передбачає попередні судові заходи.

Світлана ОСТАПЧУК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!