Газета по-надвірнянськи
 

Боротьба триває

31 січня 2014, 15:57 | Рубрика: Протести Версія для друку Версія для друку 670 переглядів

Щодо сьогоднішнього дня, 29 січня, то на протестних акціях у Києві встановлено перемир`я між мітингарями та Беркутом і внутрішніми військами. Активні дії не веде жодна із сторін, хоча ми постійно знаходимося на барикадах. Зараз активно працює Верховна Рада України над ухваленням закону про амністію, вчора були офіційно скасовані закони про диктатуру. Для нас є дуже важливим, щоб визволити активістів із тюрем та СІЗО. Це вирішить  закон про амністію.

Таке питання, як зміни в Конституцію України, є доволі дискусійним. Частина протестувальників його підтримує, частина виступає проти. Також частина людей прагне перевиборів, хоч я особисто не бачу механізму, який би дозволив змінити теперішню владу. Те, що зараз пішов у відставку уряд Азарова, практично нічого не змінює. Опозиціонери не готові взяти на себе відповідальність за долю країни і створити тимчасовий перехідний уряд, а якщо Кабінет Міністрів оберуть із партії регіонів, то це нічого не змінить. Та й нема так би мовити певних гарантій, що опозиційний Кабінет Міністрів довго буде при владі.

Майдан стоятиме доти, поки не виконають його вимог. Частину з них влада вже виконала, але ще необхідно змінити склад ЦВК, покарати тих, хто вбивав і калічив людей, та звільнити наших затриманих побратимів. Мітингувальники налаштовані дуже рішуче і не розбиратимуть барикади. Цей тиждень став для нас важливим, бо на майдані Незалежності побували 12 євродепутатів, приїжджав і єврокомісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле. Вони спілкуються із людьми, щоб дізнатися їхні думки про ситуацію в Україні і шляхи їх вирішення. Також вони тиснуть на українську владу, щоб вона пішла на зустріч протистувальникам.

Нашою такою перемогою є те, що влада почала «сипатися» не тільки в Києві, а й в центрі України. Це показує, що довіра людей до керівництва держави є дуже низькою. Тут хоч мало часу для сну і люди трішки хворіють, та ми всі стоїмо із твердою впевненістю, що Україна буде. І буде вона демократичною.

Телефоном із Києва

Михайло Ноняк,

учасник Євромайдану із перших днів, керівник штабу другої сотні охорони Майдану,

голова Надвірнянського міського осередку «Просвіта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!