Газета по-надвірнянськи
 

Легалізуйте заробітну плату

31 січня 2014, 14:07 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 501 переглядів

В умовах дефіциту вільних вакансій працівники часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. Працевлаштовані нелегально при виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо для них не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії.

Більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату у «конвертах».

Надходження у бюджет – це кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні, послугами яких користуються без виключення всі жителі району. Торік районна робоча група щодо детінізації зайнятості населення обстежила 378 суб’єктів господарської діяльності. Виявлено 168 найманих працівників, з якими підприємці не уклали трудові договори.

За результатами обстежень у січні-грудні 2013-го підприємці уклали 139 трудових договорів, у т. ч. 4 особи зареєструвалися як приватні підприємці та легалізовано 187,1 тис. грн. заробітної плати.

Шановні наймані працівники, пам’ятайте, що підприємець має укладати з Вами трудовий договір, який засвідчують печаткою центру зайнятості. Для того, щоб працівникові зарахували повний місяць страхового стажу, зарплату повинні виплачувати відповідно до встановленого законодавством мінімального розміру (з 1 січня 2014 р. – 1218 грн., з 1 липня – 1250 грн., з 1 жовтня – 1301 грн.), з якої мають сплатити внески до Пенсійного фонду.

Галина ФЕДОРОВИЧ,

начальник відділу праці та соціально-трудових

відносин управління соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!