Газета по-надвірнянськи
 

На ХХІV позачерговій сесії районної ради

24 січня 2014, 16:51 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 783 переглядів

Спочатку зареєструвалися 36 депутатів районної ради. Згодом підійшли ще п`ятеро їхніх колег (у районній раді 62 депутати). Оперативно, консолідовано і по-діловому працювати на позачерговій сесії закликав депутатів голова районної ради Василь Попович, оскільки того ж дня ввечері депутати відбули у Київ для проведення другого пленарного засідання 24-ї позачергової сесії 22 січня.

Зняли з порядку денного

Розпочинаючи сесію 21 січня ц. р., Василь Попович наголосив, що з огляду на непросту ситуацію в державі та у відповідь на події в Києві на майдані Незалежності та вул. Грушевського, відповідно до ст. 46 ЗУ «Про місцеве самоврядування» 20 січня проведено позачергове засідання президії районної ради за участі депутатів районної і міської рад, голів органів місцевого самоврядування району, представників політичних партій, громадських організацій, прийнято розпорядження голови районної ради про перенесення позачергової сесії із 23 на 21 січня із додатковим включенням до порядку денного, зокрема, питань про суспільно-політичну ситуацію в Україні, про звернення районної ради з приводу листа Міністерства культури до Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, розглянувши їх першими, та про використання прапора Євросоюзу на території нашого району.

Оскільки третім і четвертим питаннями порядку денного були «Про звіт районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку на 2013 рік» і «Про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету за 2013 рік», Василь Попович повідомив наступне: – Райдержадміністрація не взмозі до дня проведення сесії підготувати матеріали із цих питань. Профільна комісія з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва та комунальної власності запропонувала перенести вказані питання на наступну сесію.

Перед голосуванням за зняття з порядку денного цих питань ситуацію прокоментував начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк: – Відповідно до ст. 60 Бюджетного Кодексу України звіт про виконання бюджету Держказначейство подає у 35-денний термін після закінчення кварталу. Тобто на сьогодні ми не маємо звіту казначейського і не можемо зробити звіт про виконання бюджету за 2013 рік.

Депутат Михайло Іваночко (фракція ВО «Свобода») запитав, чому тоді в «Народній Волі» опубліковані матеріали РДА про звіт…, «чи ви зробили газету «Народна Воля» своїм філіалом?..» Михайло Обідняк відповів: – Ті дані, що можуть бути опубліковані в пресі, можуть мати деяку неточність, оскільки, коли затверджуємо звіт, цифри мають бути затверджені в казначействі. Якщо контролюючий орган виявляє порушення, то пише, що звіт затверджений з порушенням. Тут є оперативні дані.

Михайло Іваночко: – …Ви друкуєте і вводите людей в оману. Люди читають і думають, що ви покращуєте нам життя кожен день.

Михайло Обідняк: – Ми дали там районний бюджет. Зараз казначейство подає звіт разом із сільськими бюджетами і ми маємо вивірити повністю все і сільські бюджети, які в тому звіті не подаємо.

Михайло Іваночко: – Тоді іншим разом, коли друкуватимете, не пишіть, що все нормально, а зазначте, що це неповний звіт. Бо так написана стаття, що, здається, що нам тут крила ростуть і німби на головах, що така гарна влада. Не треба таке друкувати і не робити з газети свій філіал. Це – «ремарка» на майбутнє.

Далі з`ясування причин непідготовки звіту з Михайлом Обідняком продовжили депутати Андрій Крицький, Володимир Павлюх, Іван Гурмак, висунувши переконливі пропозиції обговорити звіт РДА одночасно на бюджетній сесії районної ради у першій декаді лютого. Андрій Крицький також уточнив, що підготовка звіту про виконання Програми соціально-економічного розвитку не потребує казначейського звіту. Михайло Обідняк пояснив, що дане питання – не в його компетенції. Відповідав заступник голови РДА Степан Іроденко: – Усі дані – у рай­управлінні держстатистики… У нас їх також  немає…

Після коментаря заступника керівника виконавчого апарату районної ради Ігоря Писклинця викристалізувалася пропозиція, що у зв`язку із непідготовленістю цих двох питань порядку денного до 3 лютого ц. р. зобов`язати РДА на бюджетну сесію підготувати звіт про виконання райбюджету та Програми соціально-економічного і культурного розвитку за 2013 р.

Зрештою, за проект рішення про розгляд звітів на бюджетній сесії проголосувало 40 депутатів. Андрій Крицький зазначив, що у разі відсутності звіту РДА фракція ВО «Свобода» «взагалі не йтиме на сесію». Тому районна рада вирішила ще скерувати в РДА відповідного листа про вчасну підготовку звіту.

Про суспільно-політичну ситуацію

Виступ голови районної ради Василя Поповича на ХХІV позачерговій сесії районної ради.

Шановні депутати, дорогі земляки, краяни!

Усі ми стурбовані ситуацією, яка склалася в державі. І якщо повернутися на два місяці назад, коли ця влада змінила свій вектор з європейського на проросійський, нами зразу була скликана позачергова сесія районної ради, засідання президії і депутатських комісій. Усі ми їхали до Києва неодноразово на підтримку євроінтеграційних процесів, на підтримку європейського вибору. На жаль, нас не почули. І замість того, щоб дійсно дослухатися до голосу народу, ця влада робить всі кроки, щоб загнати нас назад у російське ярмо, у минуле, віддалити нас від європейських цінностей, європейських законів, від нормального європейського життя.

Я слухав звернення Блаженнішого Глави УГКЦ Святослава Шевчука. Не беруся переповідати його зміст, але скажу кілька слів. Він закликав усіх нас до миру, повернутися до мирного протистояння, мирних методів боротьби. Тому, що силові методи кровопролиття – це не є той засіб, що направлений на творення, а несе за собою розруху, горе. Глава УГКЦ звернувся до політиків віддавати накази або закликати людей тільки мирним шляхом змінити цю владу.

Україна два місяці мирно стояла на Майдані. Це – унікально. Ми зараз не збираємося ревізувати: то добре, а то недобре… Ми всі – проти насильства. Патріарх звернувся до керівництва держави нарешті дослухатися і почути людей, нас з вами почути і прийняти рішення, яке буде задовільняти більшість жителів України. Звертається до суддів прийняти справедливе правильне рішення. І, звичайно, звертається до всіх нас, громадян України, молитися за нашу Українську державу.

***

Василь Попович зачитав звернення про суспільно-політичну ситуацію в Україні, що є одночасно і проектом рішення.

У процесі обговорення Михайло Іваночко виступив із пропозицією додати пункт про невизнання всієї вертикалі виконавчої влади (зверху донизу) і «обов`язково надрукувати це в ЗМІ, щоб громада району це прочитала, що ми дійсно маємо чітку позицію, що ми не просто говоримо, а не визнаємо цю владу…».

Цілу низку суттєвих поправок, що надали суспільної гостроти зверненню, вніс депутат Іван Гурмак.

Спочатку депутати проголосували проект рішення взяти за основу. Потім Василь Попович поставив на голосування пропозицію-доповнення до рішення свободівця Михайла Іваночка про невизнання вертикалі виконавчої влади, за що проголосували 36 депутатів районної ради.

У цьому зверненні, зокрема, мовиться про невизнання та невиконання на території Надвірнянського району Законів України, прийнятих 16 січня ц. р. у неконституційний спосіб, а також про невизнання в нашому районі всієї вертикалі виконавчої влади. Схвалено створення Народної ради. Підтримано проведення Всеукраїнського референдуму за недовіру і відставку В. Януковичу та висловлення недовіри народним депутатам, які голосували за антиконституційні закони. Вимагати від Верховної Ради України відміни так званих «законів диктатури». Підтримати рішення Ланчинської селищної ради від 20.01.2014 № 822-24/2013 «Про ситуацію, що склалася в Україні».

На сесії розглянули і підтримали (41 – «за») рішення Ланчинської селищної ради від 20 січня 2014 р. № 822-24/2013 «Про ситуацію, що склалася в Україні». Зачитуючи це рішення, голова районної ради Василь Попович зазначив, що більшість його пунктів уже виконано.

Рішення з цього та інших питань, прийняті на 24-ій сесії, опублікуємо у наступних числах «Народної Волі».

Договір оренди не продовжувати

Депутати заслухали інформацію голови Фонду комунального майна району Івана Коцька про використання приміщень спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району. Доповідач зупинився, зокрема, на приміщеннях райдержадміністрації. Воно знаходиться на балансі районної ради (1044,2 м. кв.). Це: управління фінансів, економіки; відділи архітектури і містобудування; ЖКГ; служба у справах дітей; один із структурних підрозділів райуправління юстиції. Є договори оренди нерухомого майна, термін дії яких фактично закінчився, уточнив Іван Коцько, і на їх продовження дається місяць. У результаті тривалого з`ясування обставин навколо приміщень районної виконавчої влади за участі депутатів Андрія Крицького, Володимира Іванчука, Володимира Павлюха та інших голова районної ради Василь Попович запропонував прийняти проект рішення з цього питання за основу, що власне і зробили депутати й приступили до розгляду пропозиції комісії з питань захисту прав людини, законності та правопорядку – доповнити проект рішення таким пунктом № 2 – розірвати з Надвірнянською РДА договір оренди адміністративних приміщень площею 1044,2 м. кв. за адресою м. Надвірна, майдан Шевченка, 33. Координатор районного штабу національного спротиву, депутат Іван Гурмак прокоментував: – Два місяці ми організовуємо спротив у районі. Якщо чесно, то люди підходять і запитують: «Хлопці, ви бездіяльні. Чому ви їх не блокуєте, допускаєте на роботу?» і доводиться пояснювати, що це все є незаконний спосіб, який тягне за собою відповідальність адміністративну чи кримінальну. Тому депутатська комісія з питань законності пропонує у законний спосіб показати спротив тут, на місці, у районі. Ми пропонуємо у правовому полі розірвати той договір оренди з райдержадміністрацією, який зараз діє. При цьому, уточнив Іван Гурмак, що не йде мова про управління соцзахисту, Пенсійний фонд. Йде мова про другий поверх адміністративного приміщення площею 777,6 м. кв. Остаточне доповнення озвучив Андрій Крицький: – Не продовжувати термін дії договору оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району від 28.01.2013 р. № 15 між Надвірнянською районною радою та Надвірнянською районною державною адміністрацією на користування приміщенням загальною площею 777,6 м кв. за адресою м. Надвірна, майдан Шевченка, 33.

На думку Ланчинського селищного голови Михайла Іванюка, котрий виступив на сесії із дозволу депутатів, усі наболілі питання вичерпалися б, якщо би голова РДА і три його заступники добровільно написали заяви про звільнення. Як уточнив М. Іванюк, «голова і два заступники є пенсіонерами», а один, молодший, «без роботи все одно не залишиться». – Напишіть самі заяви, будьте гоноровими краянами, – звернувся до керівника РДА і трьох його заступників Михайло Іванюк. – Але ми не можемо зараз на них вплинути і примусити написати заяви, – відреагував голова районної ради Василь Попович. Ігор Писклинець, перепитавши у присутнього на засіданні керівника апарату РДА Василя Гуменюка, уточнив, що мова йде про 36 працівників апарату РДА. На що Іван Гурмак продовжив: – Так, стоїть питання 36-ти чоловік. Але так само стоїть питання тих, котрим вибило око, відірвало руки у Києві… Стоїть питання травмованих, побитих людей у Києві, по всій Україні.

Колегу по фракції доповнив і Михайло Іваночко, додавши, що побиті також і жителі Надвірнянщини: – Вони, керівники і працівники апарату РДА, мають піти, – підсумував  депутат. Після цих слів у залі прозвучали поодинокі вигуки «Ганьба!». Голова районної ради подякував за таку підтримку присутнім у залі і поставив, згідно з черговістю, на голосування пропозиції. За пропозицію депутата Андрія Крицького про непродовження договору оренди з РДА проголосувало 39 депутатів.

Депутат Володимир Павлюх висловив за це вдячність депутатам фракції ВО «Свобода» у районній раді, бо «якщо вони б не подали це питання, то було б автоматично пролонговано згаданий договір і ми б нічого не змогли зробити». На адресу депутатів-«свободівців» пролунали оплески від колег.

Задля зміцнення

духу нації

Депутати під координацією заступника голови районної ради Івана Степника розглянули і підтримали звернення районної ради (зініційованого депутатською фракцією ВО «Свобода») з приводу резонансного листа Міністерства культури України до Предстоятеля УГКЦ Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Святослава Шевчука. У ньому, зокрема, йдеться, що депутати районної ради глибоко обурені цим листом, бо у ньому є спроба тиску на УГКЦ як продовження політики систематичного порушення Конституції України і поверненням до засад радянської політики. Кабінет Міністрів України, як орган виконавчої влади України, вкотре довів, що він є атеїстичним, нехристиянським та неукраїнським. Дії Уряду М. Азарова свідчать, що в його сутності відсутні ознаки демократії, моралі, свободи думки, духовності та совісті. Вимагаємо відправити у відставку Уряд М. Азарова і просимо депутатів місцевих рад усіх рівнів Івано-Франківської області підтримати дане звернення, – так наголошено у сесійному документі.

Із Державним Прапором – прапори Євросоюзу і національно-визвольної боротьби українського народу

Депутати підтримали рішення Івано-Франківської обласної ради від 29 листопада 2013 р. «Про використання прапора Європейського Союзу на території Івано-Франківської області».  А також вирішили вивісити прапор Європейського Союзу та червоно-чорний прапор національно-визвольної боротьби українського народу на адмінбудинку Надвірнянської районної ради на майдані Шевченка, 33 у м. Надвірна. Рекомендувати міській, селищним, сільським радам району прийняти відповідні рішення щодо використання прапора Євросоюзу та червоно-чорного прапора. Пропозицію про червоно-чорний прапор подав депутат Михайло Іваночко.

Позики брати

дозволили

Рішенням сесії надано дозвіл райдержадміністрації отримувати цьогоріч позики у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Із пропозицією про це до сесії звернулася РДА. Як поінформував Михайло Обідняк, на сьогодні із 11,5 млн. грн. дотації вирівнювання у район надійшло тільки 4,8 млн. грн. У казначейство подано розпорядження на фінансування зарплати, але … І така ситуація по цілій Україні, уточнив Михайло Обідняк і продовжив: – Хочемо, щоб своєчасно виплачували зарплату та за енергоносії, а також фінансувати сільські ради. Для цього й оформлятимемо короткотермінові кредити, пояснив Михайло Обідняк.

Василь Попович зазначив, що попри висловлення недовіри РДА депутати водночас дають дозвіл на отримання кредитів. Але така двозначність ситуації викликана тим, що від цього залежить отримання зарплат дуже багатьох людей. До того ж, таке рішення прийняла й обласна рада з одночасним висловлюванням недовіри голові облдержадміністрації.

За підтримку пропозиції РДА висловився і Михайло Іваночко, а разом з тим, переймаючись долею кредитів із Російської Федерації та їх поверненням, риторично спитав: «А де ті 15 мільярдів доларів від Путіна?» і порекомендував РДА звернутися з цим питанням до В. Януковича.

На цьому ХХІV позачергова сесія завершила свою роботу.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!