Газета по-надвірнянськи
 

Нові шляхи подолає сміливий

17 січня 2014, 14:05 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 579 переглядів

Хто з жителів Надвірної, отримуючи чергову порцію дорікань начальника і прощаючись із премією за місяць, не мріяв одного разу грюкнути дверима, звільнитися і відкрити свою справу? Мабуть, кожен з найманих працівників хоча б раз в житті замислювався, чи не почати працювати на себе та одержувати не копійчану зарплату, премію не чорною готівкою, «в конверті», а прибуток. Проте довгі роки це було лише примарною мрією, здійснити яку вдавалося одиницям. Та й ті стикалися з корупцією, заважким податковим тягарем, складністю законодавства та іншим, часом шкодуючи про своє рішення.

Сьогодні ж багато труднощів, які раніше виникали під час відкриття  та адмініструванні бізнесу, залишилися в минулому, адже влада зробила реальний крок до формування сучасних, комфортних умов ведення бізнесу.

Ініціатором багатьох новацій стало Міністерство доходів і зборів. За останні рік-півтора кількість знакових для бізнесу податків і зборів було знижено у п’ять разів. Значно поменшало і перевірок. Головне ж, на думку експертів, це те, що Міндоходів, завдяки запровадженню системи електронного декларування, антикорупційного сервісу «Пульс» та багатьом іншим речам, сприймається швидше як повноправний партнер бізнесу, готовий підтримати, допомогти, піти назустріч. Головне завдання – не впіймати та оштрафувати, а допомогти підприємцю не допустити порушення, розвиватися і нарощувати оберти.

Так, реформи, до яких раніше багато хто ставився вельми скептично, принесли позитивний результат. Щорічний рейтинг Doing Business-2014, який засвідчує, наскільки легко вести бізнес, показав, що наша країна піднялася на 28 позицій, повідомляє впливовий інтернет-ресурс fnews.com.ua. Нагадаємо, минулого року експертами Світового банку, які складали цей рейтинг, також було зафіксовано зростання. Тоді воно складало 15 пунктів. Значний прогрес  у питанні спрощення податкової системи країни і, як наслідок, розвитку малого та середнього бізнесу,  зазначив і президент України, виступаючи на засіданні Ради вітчизняних та іноземних інвесторів. – Ми знизили ставки податку на прибуток підприємств, запровадили єдиний соціальний внесок, зменшили загальну кількість податків і зборів, спростили процедуру адміністрування податків, створили сервісні центри податкової служби, – передає слова Віктора Януковича інформагенція УНІАН. За словами Президента, громадяни вже не бояться відкривати власну справу.

Реформи продовжуються,   вже із січня 2014 р. з’явилися інші новації, покликані полегшати умови ведення бізнесу, в тому числі надвірнянського. Верховна Рада в першому читанні схвалила відповідні ініціативи Міндоходів. Зокрема, свідоцтво платника ПДВ замінено випискою з відкритого реєстру, до якого бізнесмени матимуть вільний доступ. Планується також скасувати обов’язки платника податків повідомляти контролюючі органи про зміни своїх даних, триразове скорочення часу прийому рахунків на облік (нині три доби), інші спрощення процедур для відкриття бізнесу.

Разом з тим активізовано боротьбу з відмиванням грошей. Як приклад можна навести закон про трансфертне ціноутворення, який нещодавно набув чинності. Незважаючи на певну критику з боку ділових кіл, документ сформований на найкращих світових практиках і відповідає європейським правилам боротьби з податковим шахрайством. Якщо ми хочемо вільно торгувати з ЄС, а в майбутньому стати частиною благополучної європейської родини, нам доведеться прийняти  цивілізовані стандарти ведення бізнесу – у нас іншого виходу немає.

Іван ШКУТЯК.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!