Газета по-надвірнянськи
 

«Під Крутами розум і нації цвіт…»

31 січня 2014, 15:02 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 546 переглядів

Заходи із вшанування Героїв Крут у Надвірній на майдані Тараса Шевченка розпочалися із натхненного слова ведучої Галини Чуревич, яка продекламувала вірш Ірини Яцури та історичної довідки від викладача суспільних дисциплін Надвірнянського коледжу НТУ, керівника групи «Соціолог», члена Національної спілки журналістів України Володимира Свягли.

Славний подвиг крутянців закарбувався у пам`яті нащадків ореолом незнищенності та патріотизму української нації. Більше як 5 годин 300 молодих хлопців стримували натиск озвірілої банди  Михайла Муравйова. Володимир Свягла порівняв подвиг крутянців із битвою при Фермопілах, де триста спартанців боролися проти численної перської армії. Ці два бої об`єднує одне – патріотизм та героїчність воїнів.  Ревно звучав і вірш Павла Тичини «Пам`яті тридцяти».

 Опісля численні представники громадськості, влади, серед яких голови районної ради та міста Василь Попович та Зіновій Андрійович, та підприємств району із запаленими лампадками рушили до могили  Борцям за волю України. Там відправили поминальну панахиду за вічний спочинок героїв декани Надвірнянські УГКЦ і УПЦ КП отці Ігор Шліхутка й Олег Траско. Присутні усвідомлювали одне: на всіх етапах історії України, як і зараз на Євромайдані, є люди, які готові до самопожертви в ім`я нової української держави. 29 січня – це не лише день скорботи за українською молоддю, а й день величі духу української нації. Жертовності та героїзму Крут не можна забувати.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!