Газета по-надвірнянськи
 

Право кожного та обов`язок держави

31 січня 2014, 15:11 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 601 переглядів

Відповідно до ст. 49 Конституції України у державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога безоплатна. Однак на практиці це право не завжди реалізовують. Часто, звертаючись до державних медичних закладів, люди отримують відмову в отриманні безоплатної медичної допомоги.

Згідно зі ст. 8 Закону України «Основи законодавства про охорону здоров’я» кожен громадянин має право на безоплатне отримання у державних та комунальних закладах охорони здоров’я медичної допомоги, до якої належать: екстрена медична допомога; первинна медична допомога; вторинна (спеціалізована) медична допомога, які надають за медичними показаннями; третинна (високоспеціалізована) медична допомога; паліативна допомога за медичними показаннями.

Безоплатність медичної допомоги означає неможливість стягування з громадян плати за таку допомогу у будь-яких варіантах розрахунків: як готівкою, так і безготівково, чи у вигляді добровільних внесків до різноманітних медичних фондів, чи у формі обов’язкових страхових платежів (внесків). Звертаюсь до усіх громадян району: у разі, коли у медичному закладі при наданні будь-яких послуг медичного характеру від Вас вимагають сплатити благодійні внески, пожертви, оплатити певні послуги – це не є Вашим обов’язком, більше того – суперечить чинному законодавству України. Аналогічно, пацієнти не повинні оплачувати послуги відібрання крові на аналіз, проходження УЗД, рентгенологічного дослідження тощо, коли їх надають у приміщенні медичної установи державної чи комунальної власності.

Про усі випадки вимагання оплати будь-яких медичних послуг прошу одразу повідомляти прокуратуру району для вжиття правових заходів та притягнення до відповідальності винних осіб. Кожен громадянин має право бути впевненим в тому, що за необхідності він зможе отримати належну медичну допомогу незалежно від його матеріальної спроможності. Закликаю Вас: не будьте байдужими!

Світлана МАРЧУК,

прокурор прокуратури Надвірнянського району, юрист 3 класу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!