Газета по-надвірнянськи
 

Про підсумки діяльності у 2013 р.

10 січня 2014, 16:22 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 579 переглядів

Під завісу старого, 2013 року, голова обласної ради Василь Скрипничук за участі своїх заступників провів підсумкову прес-конференцію. Спочатку Василь Скрипничук висловив вдячність представникам ЗМІ Прикарпаття за професіоналізм і, зокрема, активність та об`єктивність під час висвітлення подій суспільно-політичного життя в Україні, а також області й на місцях.

Аналізуючи діяльність очолюваного ним представницького органу влади, Василь Скрипничук зазначив: – Дехто закидає, що наша обласна рада – занадто заполітизована. Але ж хіба це багато – п’ять звернень політичного характеру, ухвалених обласною радою, на 356 рішень, прийнятих за період із листопада 2012 р., коли депутати обрали мене її головою, до грудня 2013-го. З усіх цих рішень 77 припадає на взяті до виконання депутатські запити, за якими – інтереси людей, навіть, можливо, чиясь доля. Понад 1800 прикарпатцям надано матеріальну допомогу (переважно на лікування) з коштів депутатського фонду, третиною якого розпоряджається голова обласної ради, а також ми допомогли цілій низці шкіл, клубів, ФАПів області.

Депутати в постійних комісіях, на сесіях обласної ради вирішували важливі питання життєдіяльності області. Серед найвагоміших рішень, прийнятих ними у 2013-му, Василь Скрипничук виокремив щодо здійснення на території Івано-Франківщини американською компанією «Шеврон» «сланцевого» проекту. Навіть самі представники цієї компанії, котра видобуває вуглеводні у 80 країнах світу, не без подиву відзначали: вони вперше стикнулися з фактом, коли єдина Івано-Франківська обласна рада змусила Верховну Раду України внести до Бюджетного кодексу зміни, що передбачають скерування 10 відсотків прибуткової частки держави від реалізації цього масштабного проекту для місцевих потреб – обласній, районній та сільській раді, на території якої видобуватимуть сланцевий газ.

– То справді світовий прецедент – стверджую це, як бачите, без перебільшення, – продовжив В. Скрипничук. – Хоча, звичайно, і до політичних подій в області й Україні ми не могли бути байдужими. Івано-Франківська обласна рада єдина в державі оголосила про проведення як безстрокової своєї позачергової сесії в Києві. На всеукраїнському Євромайдані відбулося два пленарні засідання, і ми 26-ту сесію, не закрили – щодо цього я, чинний юрист і керівник органу місцевого самоврядування, не бачу якоїсь проблеми з огляду на розпочату 27-у сесію ради. Ми підтримуємо людей, котрі там перебувають, тож це зовсім не піар-акція, як дехто вважає. Бо депутати цілком поділяють думки й оцінку нинішніх подій виборцями в містах і селах, яких представляють в обласній раді. Вона, власне, і показала в грудні-листопаді 2013-го своє прагнення відображати волю й інтереси всієї прикарпатської громади.

Василь Скрипничук прокоментував ситуацію щодо розгляду Івано-Франківським окружним адміністративним судом заявленого прокуратурою області (третя особа на стороні позивача – ОДА) позову до облради з приводу її рішення про висловлення недовіри облдержадміністрації та утворення виконавчого комітету в складі виконавчого апарату обласної ради. Голова обласної ради наголосив: – Сподіваюся, що міжнародний суд у будь-якому разі підтримає нас. Я сам писав те рішення, тож хай передусім мене як його автора і судять – не перекладаю відповідальності ні на обласну раду, ні на її виконавчий апарат. Якщо ж усі суди скажуть, що це рішення обласної ради прийнято з порушеннями, то я готовий піти у відставку з посади її керівника. Зініційований прокуратурою проти обласної ради судовий процес вважаю суто політичним.

На прес-конференції Василь Скрипничук також сказав: – Напередодні Нового року Президент передав «вітання» – правда, через правоохоронні органи – нашій та іншим обласним радам західної України, котре розцінюю як знайдену ним бодай таку можливість засвідчити свою повагу до нас. Це не може не тішити, і за це дякуємо Президентові. Може, хтось вловить у моїх словах іронію, та я говорю про це всерйоз.

Голова обласної ради торкнувся також ситуації з приводу одного з останніх своїх розпоряджень 2013 р. (від 30 грудня) «Про відзначення в області 105-ї річниці від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери»: – Я чекав до останнього дня. Думав, що, можливо, ОДА захоче видати спільне з обласною радою розпорядження з приводу пам’ятної дати 1 січня 2014 року. Однак, від обласної державної влади ініціативи в цьому разі так і не дочекався. Зате була інша ініціатива – ледве відговорив декого – широко відзначити у 2014-му 75-річчя створення Станіславської області. Моя ж особиста і більшості депутатів обласної ради патріотична українська позиція полягає в тому, що річниця здійсненої у вересні 1939-го на Західній Україні зміни окупаційної влади – то аж ніяк не привід для святкування нашими краянами.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!