Газета по-надвірнянськи
 

Проблемні делеговані повноваження

17 січня 2014, 14:20 | Рубрика: Закон, Політика Версія для друку Версія для друку 529 переглядів

Івано-Франківський адміністративний суд розглянув справу за позовом заступника прокурора області до обласної ради (третя особа на стороні позивача – облдержадміністрація) про визнання протиправним застосування рішення обласної ради від 10 грудня 2013 р. про втрату чинності рішення Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 11.07.1997 р. «Про делегування повноважень» та створення у складі виконавчого апарату обласної ради виконавчого комітету.

Колегія суддів позовну заяву заступника прокурора області задовольнила частково й ухвалила визнати протиправними і скасувати пункти рішення обласної ради 1, 5, 6 і 7, визнати незаконними пункти 2-4. А тими ж переліченими пунктами свого рішення від 10 грудня 2013 р. обласна рада вирішила позбавити облдержадміністрацію делегованих їй повноважень, створити виконавчий комітет виконавчого апарату обласної ради, зобов`язала виконавчий апарат обласної ради підготувати проект положення про виконавчий комітет виконавчого апарату обласної ради, зобов`язала разом з останнім постійну комісію облради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій передбачити у проекті обласного бюджету на 2014 рік фінансування виконкому. Відмовив суд позивачеві у визнанні протиправним застосування пунктів 8, 9, 10 та 11 рішення обласної ради. У цих пунктах обласна рада вирішила, зокрема, звернутися до Верхов­ної Ради України з вимогою  здійснити на законодавчому рівні реформування системи місцевого самоврядування, передбачивши утворення виконавчих органів обласних та районних рад; створити в складі управління майна спільної власності територіальних громад області Івано-Франківської обласної ради відділ матеріально-технічного забезпечення та доручити цьому відділу взяти на баланс усі будівлі, що належать до спільної власності територіальних громад області, використовувані органами державної влади; управлінню майна спільної власності територіальних громад області обласної ради подати на розгляд обласної ради проект рішення про використання приміщень спільної власності територіальних громад Івано-Франківської області.

Коментуючи журналістам постанову суду, представник обласної ради в судовому засіданні начальник відділу правового та кадрового забезпечення виконавчого апарату облради Сергій Федорців сказав: – Заступник прокурора області наполягав на повному скасуванні рішення обласної ради від 10 грудня 2013 р., проте його позовну заяву суд задовольнив частково. Стосовно ухваленого колегією суддів скасування пунктів рішення 1, 5, 6, 7 як протиправних та визнання незаконними пунктів 2-4, то ситуація буде для відповідача зрозумілішою, коли матимемо повний текст судової постанови. Тоді й стануть для нас яснішими аргументи, якими керувався суд, ухвалюючи її, тоді зможемо побачити в тексті судового вердикту підстави для оскарження його у Львівському апеляційному адміністративному суді. Апеляційну скаргу, звичайно, ми вже почали готувати. Якби відмовились подавати або якщо її не задовольнить Львівський суд, лише тоді постанова Івано-Франківського окружного суду набуде законної сили. А поки що це тільки його позиція і не більше.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!