Газета по-надвірнянськи
 

Профспілка НГВУ «Надвірнанафтогаз» обрала голову

31 січня 2014, 14:15 | Рубрика: Громадськість Версія для друку Версія для друку 820 переглядів

Газета неодноразово писала про здобутки та звитяги нафтовиків району, про нові виробничі об’єкти НГВУ «Надвірнанафтогаз». У підсумку 2013 рік став успішним для підприємства – виконані плани з видобутку нафти і газу та закладена добра основа для його подальшої роботи.

У минулий четвер, 23 січня, у клубі «Нафтовик» відбулася конференція первинної профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз». Першим питанням було обрання голови профспілкового комітету підприємства. Подія для членів трудового колективу значима – обирали очільника громадської організації, захисника прав та інтересів працівників.

Представляли колектив на конференції 109 делегатів зі 112-ти обраних волею трудівників усіх структурних підрозділів. Важливість заходу підкреслює чисельність запрошених – 56. Серед них Володимир Дмитришин – голова Центральної Ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України, Ігор Копач – голова об’єднаного профкому працівників ПАТ «Укрнафта», Святослав Остап’юк – голова Івано-Франківської обласної профспілкової організації працівників нафтової і газової промисловості України, Ігор Басюк – голова ради профспілок Івано-Франківської області.  До речі, високі гості – керівники вищих профспілкових організацій, прибули заздалегідь, оглянули окремі виробничі об’єкти підприємства та відвідали відкритий восени Музей нафтопромислів Галичини.

На конференції панував дух організованості та злагодженості – без зволікань обрали президію конференції, головуючого, секретаріат та лічильну комісію. Звичайно, цьому передувала чимала копітка підготовча робота протягом попередніх місяців. Для кожного делегата сформували пакет інформаційних матеріалів, провели чимало зустрічей кандидатів із колективами цехів та інших підрозділів підприємства, на яких працівники могли обговорити насущні проблеми й ознайомитись із програмами кандидатів. І у підготовчий період, і на конференції витримано демократичність процедури, що додало впевненості кандидатам. Наочною демонстрацією такого підходу є те, що конференція стома голосами вирішила вибори голови провести шляхом таємного голосування.

Ще один штрих до демократичності ходу конференції та обрання голови профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз», зокрема, є те, що на цю посаду балотувалось три кандидати. Попередньо збори цехової профспілкової організації працівників апарату управління висунули кандидатуру заступника начальника підприємства Романа Струтинського, а на зборах цехової профспілкової організації дільниці підготовки та перекачування нафти висунув свою кандидатуру інженер Олександр Діканьов. Уже на конференції самовисуваннням додався ще один кандидат – економіст Марія Саврук.

Для забезпечення рівних можливостей кандидатам конференція прийняла рішення заслуховувати їх програми в алфавітному порядку прізвищ. Кандидат О. М. Діканьов розповів про свою трудову діяльність, котра розпочалась у складних кліматичних умовах Далекого Сходу ще на початку 1980-х років, коротко висвітлив свою програму дій на посаді й запевнив делегатів, що захищатиме права та інтереси нафтовиків у всіх випадках. З розповіді про свій доробок у цеховій профспілці розпочала виступ М. Ю. Саврук. Наголосила, що не даватиме дзвінких обіцянок, але працюватиме в тому ж руслі, над тими ж питаннями, що і дотепер. Окреслюючи перспективу подальшої роботи профспілкової організації підприємства, Роман Струтинський зобов’язався зосередити діяльність на вирішенні важливих проблемних питань трудового колективу – профспілка вживатиме заходів для запобігання скорочень, вирішуватиме комплекс проблем, пов’язаних із поліпшенням оплати та охорони праці, створенням належних санітарно-побутових умов для роботи і відпочинку працівників, організацією культурно-масової та оздоровчої роботи, низки інших питань. Кожен кандидат, крім виступу, відповів ще й на ряд запитань. Обговорення тривало активно.

Голосування за кандидатів проводили у два тури, оскільки результати першого туру не дали змоги виявити переможця – Р. Й. Струтинський набрав 52 голоси, О. М. Діканьов здобув 46, а М. Ю. Саврук – 10. За результатами голосування у другому турі переміг О. М. Діканьов.

Після подяки за довіру голова профкому приступив до ведення конференції, яка затвердила Положення про первинну профспілкову організацію НГВУ «Надвірнанафтогаз», обрала до складу профспілкового комітету майстра Володимира Мандзюка та оператора Василя Головчука, затвердила кошторис первинної профспілкової організації на 2014 рік, обрала до складу обласної ради профспілки працівників нафтової і газової промисловості України начальника дільниці Юрія Мушака, а членом об’єднаного профкому ПАТ «Укрнафта» – О. М. Діканьова.

 

Ігор ТЕМЕХ,

працівник НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!