Газета по-надвірнянськи
 

Створили Народну Раду в районі

31 січня 2014, 15:50 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 739 переглядів

Третє пленарне засідання 24-ї позачергової сесії районної ради у вівторок, 28 січня ц. р., збіглося в часі із проведенням позачергової сесії Верховної Ради України, на якій того ж дня, як відомо, вдалося скасувати скандальні закони (9 із 12-ти). А добровільна відставка одіозного Азарова стала лише запізнілим фактом і аж ніяк не знаковою подією…

Депутати районної ради, частина з яких повернулася зі столичного Євромайдану (а чимала група ще залишається на вул. Грушевського у Києві), хвилиною мовчання вшанували пам`ять свого колеги Василя Букатюка (Битківський в/о), котрий днями відійшов у Вічність.

***

Першим у порядку денному депутати обговорили питання про визнання Народної Ради України як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу України.

А перед цим голова районної ради Василь Попович поінформував, що винесені питання і проекти рішень попередньо схвалили на президії районної ради 27 січня. І вже традиційно налаштував депутатський корпус працювати в робочому ритмі, оперативно, як того вимагає нинішня непрогнозована ситуація. Василь Попович позитивно відгукнувся про той факт, що на сесію зібралися керівники управлінь і відділів РДА, підприємств, установ району. Попри те, що на сесії прийматимуть політичні рішення, це переконує:  у районі немає байдужих людей до подій, що нині відбуваються в державі. Голова районної ради стисло прокоментував їх: – Народ вийшов на Майдан, протестує проти свавілля, проти хаосу, побиття студентів, розгону мирних демонстрантів. Народ вийшов за свої права, майбутнє дітей, спокій батьків. Бо зараз практично немає жодної людини, яка б спокійно спала. Ті, хто не на Майдані, із великим хвилюванням стежать за ними із телеекранів. Згідно з рекомендаціями обласної ради нині скликали чергову сесію.

Василь Попович зачитав Декларацію про проголошення Народної Ради України як органу представництва народних депутатів України із захисту Конституції України. Народна Рада України – це об`єднання народних депутатів, членів опозиційних партій у Верховній Раді України, позафракційних депутатів, котрі залишаються на позиції захисту Конституції, конституційного ладу, демократії та парламентаризму і виступають проти диктатури та узурпації влади режимом Януковича. До завдань Народної Ради України належить здійснення повноважень представників законодавчої гілки влади з контролю за реалізацією питань, які згідно із розділом ІV Конституції України віднесено до компетенції ВРУ і які нині узурповані режимом Януковича.

На місцях також утворюють Народні ради, як міжфракційні депутатські об`єднання, котрі разом із національною Народною Радою здійснюють захист Конституції, прав та свобод людини.

Минулого тижня Народну раду створили на сесії обласної ради.

До Народної Ради в районі ввійшли депутати фракцій у районній раді ВО «Батьківщина», «Свобода», про що заявили відповідно Ігор Писклинець та Андрій Крицький; ПП «Наша Україна» і КУН – повідомили на сесії Василь Монастирецький та Микола Андрейчук; депутатська група «Спільна справа» під орудою Ігоря Білогана та УНП, яку очолює Ігор Андруняк; НРУ на чолі з Володимиром Павлюхом, а також «ударівці» Микола Чикачов, Петро Самборський, позафракційні Богдан Цюрак, Іван Забронський. Загалом у Народну Раду району вступили 58 депутатів районної ради.

За рішення про визнання Народної Ради як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу України, проголосували 43 депутати.

Про підтримку рішення обласної ради

від 25 січня 2014 р. № 1170-26/2014 «Про звернення до членів Партії регіонів» (публікуємо в цьому ж числі).

Потім депутати проголосували за рішення «Про звернення районної ради», яке адресоване керівникам управлінь, відділів, структурних підрозділів райдержадміністрації – членам партії регіонів. (Публікуємо в цьому ж числі).

***

Василь Попович зазначив, що «із розумінням ставиться до тих краян, котрі з різних причин опинилися в Партії регіонів («примусили або добровільно, чи помилилися – кожен має право на помилку»). Але вкотре звернувся до всіх керівників, жителів Надвірнянщини: – Район, область, Україна продовжують жити нормальним, крім політичної ситуації, життям. Тому прошу мобілізуватися, звернути особливу увагу на забезпечення функціонування всіх об`єктів району.

Василь Попович висловив вдячність керівникам, котрі посприяли технікою для розчищення автодоріг минулими вихідними, автодорівцям, а також міському голові.

В. Попович закликав присутніх активніше проявляти ініціативу, сприяти розв`язанню всіх нагальних проблем на теренах Надвірнянщини. – Ми зараз не маємо права допустити ні хаосу, ні безпорядку, ні вакханалії. Наші люди мають відчувати, що ми живемо у цивілізованій європейській країні. Будьмо вище від тих усіх провокацій чи бездіяльності людей, котрі хочуть нести хаос у нашу роботу. Ми повинні працювати і свої настрої узгоджувати із практичним вирішенням проблем, – наголосив він.

Захистять загони самооборони

Депутати прийняли рішення про створення загонів народної самооборони як органів муніципальних дружин сільських, селищних, міської рад району. Вирішено затвердити статути громадських формувань з охорони громадського порядку, керуючись типовим статутом, затвердженим рішенням обласної ради від 25 січня 2014 № 1173-26/2014 «Про затвердження Типового статуту громадського формування з охорони громадського порядку». Рішення доповнене пропозицією профільної комісії з питань законності і правопорядку про участь громадян в охороні громадського порядку. Створення загонів самооборони в населених пунктах району само собою засвідчило про ймовірність ескалації конфлікту, що може бути  спричинене створенням у деяких регіонах України т. зв. «чорних сотень», не кажучи вже про загони сумнозвісних «тітушок».

На думку Ланчинського селищного голови Михайла Іванюка, новоствореними загонами самооборони мав би керувати кадровий офіцер. Також Михайло Іванюк з метою попередження незаконних дій з боку силових структур на теренах Надвірнянщини запропонував вимагати від них написати відповідні заяви на підтримку громади району. Ланчинський селищний голова повідомив про нещодавню перевірку прокуратури району в раді, очолюваній ним. Депутат-свободівець Володимир Черленюк вважає за доцільне співпрацю загонів самооборони з міліцією. Член громадської ради при УМВС Михайло Андрійович у такому випадку запропонував визначитися: «або створювати загони самооборони або ДНД-«ястребки». Керівник ГПР та член громадської ради при райвідділі УМВС Ярослав Лесюк висловив думку, що до створення і керівництва загонів самооборони в населених пунктах повинні би прилучатися місцеві депутати. Разом з тим на цьому етапі не можна забувати і про ймовірне залучення активістів Євромайдану, котрі повернуться зі столиці.

За пропозицією Андрія Крицького обговорення на цьому припинили і приступили до розгляду останнього питання – про підтримку звернення обласної ради до правоохоронних органів області. Позитивне рішення прийняли без обговорення.

***

Депутати підтримали звернення міського голови Зіновія Андрійовича до лідерів опозиції з приводу затримання (на 2 місяці) учасника мирного протесту в Києві, жителя Надвірної фотографа Мар`яна Гавриліва (родом зі Львова). Андрій Крицький доповнив (і його підтримали) дане звернення прізвищем ще одного політв`язня студента столичного театрального вузу, битківчанина Андрія Іванюка, котрий нині за рішенням суду також відбуває двомісячний термін арешту в одному із СІЗО Києва.

До складності нинішньої ситуації ще раз привернув увагу Гвіздський сільський голова Василь Половко, поцікавившись у присутнього керівника райвідділу УСБУ Олександра Дзем`юка стосовно створення т. зв. «чорних сотень» у Галичині. На що він відповів: – Такою інформа­цією не володіємо. Ланчинський селищний голова Михайло Іванюк запропонував не допустити вивезення зброї зі складів Делятинської військової частини. З цього питання керівництво районної ради звернеться до командування частини.

***

Депутати вирішили 24-у сесію не закривати і при необхідності зібратися знову.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!