Газета по-надвірнянськи
 

Вбережімо себе від грипу та ГРВІ

31 січня 2014, 13:51 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 519 переглядів

Грип – гостра інфекційна хвороба, яку спричиняють віруси грипу, передається повітряно-краплинним шляхом.

Початкові ознаки грипу – легкий озноб, закладання носа, сухість і першіння в горлі. Через кілька годин з’являється температура (38-40оС). Найчастішими ускладненнями грипу є пневмонія.

Проаналізувавши епідситуацію щодо захворюваності грипу та ГРВІ за останні роки, найбільший ріст захворюваності відмічається в кінці січня – на початку лютого. В Україні в епідемічний сезон грипу прогнозують циркуляцію таких вірусів грипу: А (Н3N2) Viktoria, А/Каліфорнія (Н1N1) та B/Massachusetts/.

Велике значення має індивідуальна профілактика: уникайте масових скупчень людей, носіть маску (в людних місцях ), мийте руки, провітрюйте приміщення, вживайте вітамінізовану їжу (особливо збагачену вітаміном С), промивайте носові ходи. Дуже важливо при перших ознаках хвороби залишатися вдома, дотримуючись постільного режиму, та викликайте лікаря.

Основним у профілактиці грипу є вживання противірусних препаратів та вакцинація. За інформацією МОЗ України, для профілактики грипу в епідемічному сезоні 2013-2014 рр. дозволені вакцини: Флюарикс (Німеччина); Інфлувак (Нідерланди); Ваксігрип (Франція). Вакцину проти грипу можна придбати в аптеках за власні кошти.  Щеплення вам проведуть кваліфіковані медпрацівники лікувальної установи за місцем проживання.

Мирослава ВОВК,

помічник лікаря епідеміолога

Надвірнянського міжрайонного управління.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!