Газета по-надвірнянськи
 

Вшанування Героїв Майдану і прийом громадян

31 січня 2014, 15:43 | Рубрика: Протести Версія для друку Версія для друку 729 переглядів

Минулої п`ятниці, 24 січня, оголошеної Днем жалоби за загиблими під час протестних мирних акцій у м. Києві 21-22 січня ц. р., на майдані Шевченка біля пам`ятника Кобзареві у Надвірній патріоти краю зібрались на щоденну молитву за кращу долю України.

Хрест, викладений запаленими лампадками, нагадував про велику трагедію – мученицьку смерть Героїв Євромайдану Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Юрія Вербицького. Священики наших традиційних церков відправили за ними поминальну панахиду, громада вшанувала пам`ять про них та їхній жертовний подвиг хвилиною мовчання. В унісон билися серця людей із прагненнями євромайданівців у столиці. Бо хіба може хтось заперечити істину у словах, промовлених депутатом районної ради, деканом УПЦ Київського Патріархату, митрофорним протоієреєм Олегом Траском: – Народ захищає те, що і так має бути загальноприйнятним»?

Депутат районної ради, представник районного штабу національного спротиву Іван Гурмак оголосив про прийом громадян депутатами районної і міської рад біля входу до адмінприміщення районної ради.

Голова районної ради Василь Попович із тривогою констатував, що Україна – на краю прірви і вперше за її новітню історію склалося таке протистояння. Також він закликав не допустити подальшого кровопролиття, ознайомив із рішеннями 24-ї позачергової сесії районної ради від 21 січня, у т. ч. і виїзної у Києві 22 січня, про які ми уже інформували, і висловив впевненість, що житимемо у мирній європейській державі. Василь Попович проінформував про засідання президії районної ради від 24 січня, на якому обговорили поточну суспільно-політичну ситуацію у державі, котра у часі швидко змінюється.

Наше європейське майбутнє нині власною кров`ю виборюють ровесники незалежності України, наголосив міський голова Зіновій Андрійович.

Заступник керівника виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець акцентував, що незважаючи на події у Києві, у нашому районі є ще люди, котрі ходять із квитками партії регіонів у кишені. Гнівним «Ганьба!» зустріли це повідомлення люди, як і про дії надвірнянських працівників ДАІ, зокрема, Олексія Єрофеєва, котрі блокували виїзд наших краян до Києва.

Нікого не залишила байдужим інформація депутата районної ради Андрія Крицького про побиття та арешт у Києві нашого краянина із Биткова, студента інституту ім. Карпенка Карого Андрія Іванюка.

У виступах молодої жінки із с. Пасічна (на жаль, вона не представилася), надвірнянця активіста-націоналіста Романа Цівкача, заступника голови райорганізації воїнів-афганців Василя Михасюка, надвірнянця Кравчука, голови районної управи Братства вояків ОУН-УПА Михайла Юркевича, члена громадської ради при УМВС Михайла Андрійовича йшлося про нагальну потребу всілякими силами і засобами підтримувати духовно, морально і матеріально Майдан у Києві, роз`яснювати серед краян суть чинного владного режиму, домагатись виходу членів партії регіонів із її рядів серед жителів нашого району. Учитель-пенсіонер Олеся Пендорак із Делятина прочитала власного патріотичного вірша, наголосивши, що далі так жити неможливо і є велика потреба кардинальних змін у державній і політичній системі нашої країни.

Громада оприлюднила свої пропозиції і зауваження щодо дій влади різних рівнів і висловилася за відміну концертного виступу Степана Гіги, запланованого на 26 січня.

Присутні запросили керівників і працівників апарату РДА приєднатись до народу, пройшлися коридорами, але двері до кабінетів РДА виявились зачиненими.

Впадала в око значна кількість працівників міліції як на майдані Шевченка, так і всередині приміщення районної ради. Вони запевнили журналістів, що просто охороняють громадський порядок, а в коридори першого і другого поверху прийшли погрітися. А от на чиє запрошення (чи виклик?) вони перебували у згаданих місцях і приміщенні і досі невідомо.

Іван Гурмак нагадав, що завершується договір оренди приміщення із РДА і закликав краян прийти на наступний прийом у залі засідань РДА. Виконання українського Славня у ту морозну днину утверджувало і зміцнювало у вірі й переконанні, що справа Майдану співзвучна з намірами народу побороти чинний владний режим.

Орися СПІВАК «Народна Воля» (текст)

Василь ІВАСЮК «Народна Воля» (світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!