Газета по-надвірнянськи
 

Земля – під особливою охороною прокуратури

17 січня 2014, 14:04 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 564 переглядів

Протягом останнього десятиліття в Україні відбувається інтенсивний процес формування нової системи земельного законодавства. За цей період прийнято низку нормативно-правових актів, які регулюють як земельну сферу, так і діяльність контролюючих і правоохоронних органів.

Нині земельне законодавство України складає величезний масив, що призводить до того, що одні і ті самі правовідносини регулюють багато активів і досить часто по-різному. Практикою вироблено підходи, за якими правильне застосування законодавства передбачає, по-перше, віднайдення нормативно-правових актів, які регулюють відповідні відносини, а по-друге, правильне визначення правових приписів, що підлягають застосуванню.

Проте, проведені прокуратурою району протягом 2013 р. перевірки в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування показали, що стан додержання земельного законодавства знаходиться на низькому рівні, а посадовці часто використовують свої повноваження у сфері земельних відносин не в інтересах народу, а в інте­ресах власного збагачення.

За результатами проведених перевірок, у сфері земельних відносин прокуратура району протягом 2013 р. зареєструвала 2 кримінальні провадження, внесла 18 подань, до відповідальності притягнуто 19 посадових осіб, у т. ч. 2 органів контролю, попереджено незаконне надання в оренду більше 105 га земель вартістю понад 1321 тис. грн.

У випадку порушення органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та державного контролю ваших конституційних прав у сфері земельних відносин звертайтеся у прокуратуру Надвірнянського району (м. Надвірна, майдан Шевченка, 39; тел. 2-91-78), де за результатами прокурорської перевірки вжиють відповідні заходи реагування.

Віталій ГУРАШ,

прокурор прокуратури Надвірнянського району.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!