Газета по-надвірнянськи
 

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком

7 лютого 2014, 13:10 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 509 переглядів

Злоякісні новоутворення є однією із найважливіших  медико-соціальних проблем. Щорічно помирають від злоякісних пухлин 2150-2200 жителів Прикарпаття. До 35% хворих помирають до року з моменту встановлення діагнозу. Основ­ною причиною високих показників смертності є запізніла діагностика недуги.

У Надвірнянському районі за 2013 рік збільшилась кількість вперше діагностованих випадків раку на 22 випадки, відповідно збільшилась кількість хворих у занедбаному стані. На перше місце вийшов рак грудної залози жінок і рак сечостатевих органів чоловіків. Для діагностики онкологічних захворювань у районі широко використовують такі методи дослідження: фіброгастроскопія, УЗД, комп’ютерна томографія, цитоморфологічні та рентгенологічні обстеження.

Щотижнево у район виїжджають бригади лікарів для огляду жителів. Сімейні лікарі та працівники ФАПу для раннього виявлення онкологічної патології проводять дворові обходи.

Широко пропагують питання профілактики онкологічних захворювань у засобах масової інформації, у районній пресі, лекції серед молоді.

Пам`ятаючи про те, що виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях, це – стовідсоткове одужання, усім жінкам необхідно не рідше одного разу в рік проходити огляд в онколога і вести здоровий спосіб життя.

Ірина ДРЕБОТ,

районний онколог.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!