- Народна Воля - http://volya.if.ua -

4 лютого – Всесвітній день боротьби з раком

Posted By Модератор On 07.02.2014 @ 13:10 In Здоров`я | No Comments

Злоякісні новоутворення є однією із найважливіших  медико-соціальних проблем. Щорічно помирають від злоякісних пухлин 2150-2200 жителів Прикарпаття. До 35% хворих помирають до року з моменту встановлення діагнозу. Основ­ною причиною високих показників смертності є запізніла діагностика недуги.

У Надвірнянському районі за 2013 рік збільшилась кількість вперше діагностованих випадків раку на 22 випадки, відповідно збільшилась кількість хворих у занедбаному стані. На перше місце вийшов рак грудної залози жінок і рак сечостатевих органів чоловіків. Для діагностики онкологічних захворювань у районі широко використовують такі методи дослідження: фіброгастроскопія, УЗД, комп’ютерна томографія, цитоморфологічні та рентгенологічні обстеження.

Щотижнево у район виїжджають бригади лікарів для огляду жителів. Сімейні лікарі та працівники ФАПу для раннього виявлення онкологічної патології проводять дворові обходи.

Широко пропагують питання профілактики онкологічних захворювань у засобах масової інформації, у районній пресі, лекції серед молоді.

Пам`ятаючи про те, що виявлення раку шийки матки на ранніх стадіях, це – стовідсоткове одужання, усім жінкам необхідно не рідше одного разу в рік проходити огляд в онколога і вести здоровий спосіб життя.

Ірина ДРЕБОТ,

районний онколог.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2014/02/4-lyutoho-vsesvitnij-den-borotby-z-rakom/

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.