Газета по-надвірнянськи
 

Фотографа Мар’яна Гавриліва рятують усім миром

7 лютого 2014, 14:17 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 822 переглядів

Львів’яни об’єднуються, аби підтримати побитого «беркутівцями» і засудженого фотографа Мар’яна Гавриліва. 35-річного львів’янина разом з іншими активістами 22 січня затримав «Беркут» під час сутичок у Києві на вулиці Грушевського.

 Мар’ян лише фотографував. Зараз він у важкому стані в Олександрівській лікарні Києва, йому необхідна операція. Терміново з Польщі приїхав його брат Михайло Гаврилів (він завершує навчання на філософа-теолога). Небайдужі підключилися до групи у соцмережах «Спільнота підтримки фотографа Мар’яна Гавриліва». У суботу, 1 лютого, Михайло та його 63-річна мама, пані Галина, виїхали у Київ, щоб допомогти рідній людині. Напередодні у Львові Михайло Гаврилів розповів журналісту «ВЗ» про обставини затримання брата.

Мар’ян Гаврилів співпрацював як фотограф із багатьма фірмами і громадськими організаціями, зокрема, «Українська молодь – Христові», де працював і як волонтер. Має дружину Інну, яка родом із Надвірної, і дворічного синочка Юстина. Коли почалася революція гідності, Мар’ян із друзями поїхав у Київ на Євромайдан.

«22 січня він задзвонив мені, сказав, що перебував на вулиці Грушевського, сфотографував дуже багато забороненої зброї і набоїв, якими стріляють міліціонери і «Беркут» по людях, – розповідає Михайло. – Пізніше задзвонив, що вже на головному Євромайдані з колегами п’ють чай, все добре. Потім я побачив по телебаченню, що знову почалися сутички на Грушевського. Дзвоню до нього, він каже, що вони біжать на Грушевського, там знову щось почалося, буде фотографувати. А потім передзвонив із іншого телефону, який був у нього захований. Сказав, що його і ще двадцятьох активістів заатакували гранатами, збили з ніг, зловили і затягли в автозак. Ноги у всіх печуть, постраждали від гранат.  Потім мені повідомили інші люди, з Надвірної, депутати й активісти, які бачили, що він не брав жодної участі у бойових діях, лише фотографував події. Фотограф із Норвегії сфотографував, а потім переслав нам фото, на якому «Беркут» затримує Мар’яна».

Саме тоді «Беркут» затримав і козака Михайла Гаврилюка, якого потім катували голим на морозі. Мар’ян подзвонив братові з автозаку, сказав, що з ним ще двадцятеро людей, усі по пояс голі. Сказав, що їх били, рвали вишиванки, роздягали. З нього також зірвали вишиванку. Розповідав, що люди, які разом із ним, непритомніють, особливо старші. Зауважив, що силовики розмовляють якоюсь дивною мовою – не російською, не українською, а жаргоном, яким розмовляють зеки. Пізніше брат Михайло довідався, що «Беркут» вміє розмовляти мовою ув’язнених і користується нею, щоб їх не зрозуміли.

Мар’яна та інших в автозаку повезли за місто, десь у полях роздягали і били. Потім завезли в Оболонський райвідділ міліції. Він повідомив братові, що дзвонить останній раз, бо їх зараз будуть перевіряти і телефон заберуть. Михайло подзвонив на Євромайдан-SOS, до справи  підключилася Спілка адвокатів. Адвокат Олена Сказко поїхала в Оболонський РВ, зустрілася з Мар’яном.

Повідомила, що з усіх людей, які туди доїхали (з їхньої групи затриманих зникли двоє людей), Мар’ян у найгіршому стані. Домоглася, щоб його відправили у лікарню, хоча силовики і заперечували. У лікарні підтвердили тільки перелом носа. Потім у лікарню прийшли професор Ольга Богомолець, нардепи Леся Оробець і Марія Матіос, приватні лікарі, які обстежували постраждалих. Підтвердили, що у багатьох з них струс мозку, в т. ч. і в Мар’яна Гавриліва. Переламаний ніс дав ускладнення на зір. Треба терміново зробити операцію на ніс, щоб кістки не зрослися неправильно.

Суд, що відбувся 24 січня, призначив Мар’яну Гавриліву запобіжний захід – два місяці арешту. 5 лютого о 15-ій год. в Апеляційному суді Києва (вул. Солом’янська, 2-а)  має відбутися над ним суд. Активісти просять усіх прийти і підтримати невинно постраждалого. «Хоча який може бути Апеляційний суд? – обурюється Михайло. – Активісти не підпадають під жодну кримінальну статтю. В усіх країнах, де були масові заворушення, активістів, якщо і заарештовували, то декілька годин тримали і   відпускали. Бо це не злочин, а висловлення своєї громадянської позиції. Людей викрали, ув’язнили, а тепер, як сомалійські пірати, влаштовують торг – за звільнення заручників вимагають виконання якихось своїх вимог. Це порушення усіх міжнародних юридичних норм».

Юлія ЛІЩЕНКО.

(Сайт львівської газети

«Високий Замок» від 2 лютого 2014 р.)

P. S. Судове засідання 5 лютого не відбулося і перенесене на 14 лютого ц. р. у зв`язку з тим, що суд не знає про місце перебування затриманого Мар`яна Гавриліва. Хоча його адвокат, як повідомила дружина Інна, має довідку про перебування Мар`яна в одній із столичних лікарень.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!