Газета по-надвірнянськи
 

На краще прочитання життєствердної поезії Шевченка

14 лютого 2014, 12:44 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 540 переглядів

Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» та Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев’янка разом із радіо «Ера» стартують із проектом «Твій Шевченко», приуроченим 200-літтю з дня народження Кобзаря.

«Твій Шевченко» – це 200 життєствердних (на вимоги часу) віршів поета у записі відомих українців: екс-глави УГКЦ Блаженнішого Любомира (Гузара), письменниці Марії Матіос, акторського подружжя Наталії Сумської й Анатолія Хостікоєва, їхнього партнера по сцені, актора Богдана Бенюка… А ще – школярів.

Тарас Шевченко є одним із тих наших героїв, котрі об’єднують українців ідейно, територіально, часово. Врешті, об’єднують покоління, тим самим загоюючи рану, завдану нам ХХ ст. Тоді через історичні обставини кожна наступна генерація не мала тісного зв’язку з попередньою, оскільки та чи загинула в часи Голодомору, чи відбувала заслання в Середній Азії або Сибіру, чи ховалася в криївках по лісах Волині або Західної України, чи жила в умовах катакомбної Церкви… Невипадково конкурс відбувається в Івано-Франківській, Волинській, Харківській, Донецькій областях та Криму.

– У часи бездержавності Тарас Шевченко був об’єднуючим символом для нас, – говорить співавтор проекту, народний депутат Юрій Дерев’янко. – Його портрет часто можна було побачити поряд з іконою в українських хатах. Тому сьогодні, коли твориться новітня історія України, дуже важливо, щоби Шевченко співіснував із нами в сучасному інтелектуальному просторі. (Це вже відбувається: портрет Шевченка як одного із символів Українського світу, батька української національної ідеї, поміщено в самому центрі майданної сцени в Києві). Тарас Шевченко – той національний герой, який об’єднує країну, надто в теперішніх реаліях.

А ще в умовах засилля чужого продукту в нашому інформаційному просторі дуже важливо, щоби діти світоглядно формувалися в українській системі координат. Тож до участі в конкурсі запрошують учнів 6-9 класів районних та обласних шкіл на їх же базі. Вибраний вірш має бути життєствердним і звучати до 1,5 хв. Змагання розпочалися з Івано-Франківщини 6 лютого і триватимуть там до початку березня. А тим часом естафету прийматимуть інші згадані області.

Цифрові технології зробили культуру доступнішою. Переможці конкурсу «Твій Шевченко» отримають у подарунок електронні планшети. Вірші в їхньому виконанні звучатимуть в ефірі радіо «Ера».

Детальніше за тел. 066-735-54-50 (Тетяна Дорошенко, прес-секретар); 095-724-88-28 (Наталя Сологуб, куратор проекту в області).

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!