Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянщина – з бюджетом

7 лютого 2014, 14:13 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 754 переглядів

Двадцять п`яту сесію районної ради 3 лютого ц. р., яку вів голова районної ради Василь Попович, розпочали хвилиною мовчання, вшановуючи пам`ять депутата у Битківському в/о Василя Букатюка.

Враховуючи пропозиції постійних депутатських комісій з питань соціально-економічного розвитку, підприємництва, комунальної власності та з питань захисту прав людини, законності та правопорядку; президії районної ради, з порядку денного виключили питання: про звіт районної державної адміністрації про виконання районного бюджету на 2013 р.; про звіт районної державної адміністрації про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2013 р. За наполегливою пропозицією свободівця Михайла Іваночка і після деяких погоджень до порядку денного включили питання про недовіру першому заступникові голови РДА, за що і проголосували.

Щоб не мокли діти…

Прозвучали депутатські запити і звернення. В основному вони стосувалися врахування виділення коштів на гострі соціальні проблеми сіл Надвірнянщини при формуванні Програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2014 р. Зокрема, Василь Гайдар (Волосівський в/о) у запиті просив 90 тис. грн. для перекриття корпусу № 2 Волосівського НВК; 80 тис. грн. – місцевого будинку культури, а також передбачити фінансування ремонту 160-річної пам`ятки архітектури церкви Святої Покрови у Волосові; Володимир Черленюк (Делятинський в/о) – на заміну вікон у Делятинському НВК; Ігор Білоган (Парищенський в/о) – на облаштування внутрішніх санвузлів у Парищенській ЗОШ. Іван Гурмак у своєму запиті акцентував увагу на цьогорічному проведенні в районі ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю, а звідси – і на необхідності відремонтувати фасад районного будинку культури (ратушу). Вкотре уже Михайло Іваночко просить терміново поміняти підлогу у Ланчинській ЗОШ І-ІІ ст.; Андрій Гуцько (Бистрицький в/о) просить передбачити 60 тис. грн. на облаштування санвузлів у Бистрицькій ЗОШ І-ІІІ ст., а також 30 тис. грн. – на ремонт опалення Бистрицької лікарської амбулаторії. Повторно оприлюднив свій запит Володимир Вірстюк – про берегоукріплення річки Лукавець, що у с. Молодкові. Федір Кухарчук (Краснянський в/о) просить передбачити хоча б 100 тис. грн. для добудови Краснянської ЗОШ І-ІІІ ст. і тоді до цієї справи обіцяє долучитися також сільська громада. Широкий блок вимог у запиті висунув Андрій Карманський (Верхньомайданський в/о): передбачити кошти на потреби (їх перелік додав) Верхньомайданської ЗОШ І-ІІ ст., а також вирішити питання стихійного сміттєзвалища в урочищі Зачорне цього ж села. Василь Гаврищук (Фитькіський в/о) висловив турботу про юних фитьківчан, тому й прохав кошти на заміну опалення у ДНЗ «Сонечко» у Фитькові.

У дискусіях і невдоволенні, але прийняли

Головний фінансовий документ району готували управління фінансів РДА і постійна комісія з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій районної ради. Його детально аналізували, зупиняючись практично на кожній цифрі, у цій профільній комісії під орудою Михайла Капака, на засіданні президії районної ради, на Дні депутата, 31 січня.

На сесійному засіданні після затвердження уточнень до бюджету-2013 з доповіддю про районний бюджет на 2014 р. виступив начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк і відповів на ряд запитань. Голова районної ради Василь Попович зазначив, що цьогорічний бюджет не  задовільняє нікого, але його треба прийняти, щоб забезпечити життєдіяльність району і, в першу чергу, щоб краяни вчасно отримували зарплату.

Особливістю цьогорічного районного бюджету є його прогнозований дефіцит. Зокрема, 600 тис. грн. не вистачатиме медицині району та 1 млн. 200 тис. грн. недоотримують апарати сільських рад. Словом, така грошова незабезпеченість розрахована на 5-10 днів, що згодом передбачається закрити додатковою дотацією із Держбюджету. Але, незважаючи на це, у райбюджеті-2014 усе ж вдалося передбачити кошти для стимулювання праці педагогів, котрі підготували призерів і переможців різного рівня олімпіад, конкурсів тощо. Пропозицію Володимира Павлюха визначитися виконавчому апарату районної ради безпосередньо зі своїм дефіцитом бюджету депутати не підтримали, як, зрештою, й оприлюднену готовність голови районної ради працювати без зарплати.

Особливістю райбюджету-2014 є також і те, що при його формуванні передбачили певну суму коштів кожному населеному пункту на розв`язання найгостріших невідкладних питань.

Районна рада вирішила встановити загальний обсяг доходів районного бюджету на 2014 р. – 558915,8 тис. грн., у т. ч.: відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» обсяг дотації вирівнювання – 235204,5 тис. грн., субвенцій з державного бюджету – 271273,2 тис. грн. та субвенцій з обласного бюджету – 6424,8 тис. грн.

Обсяг доходів загального фонду бюджету визначити у сумі 553495,2 тис. грн., спеціального фонду бюджету – 5420,56 тис. грн.

Затвердити загальний обсяг видатків районного бюджету на 2014 р. 558814,3 тис. грн., у т. ч. обсяг видатків загального фонду бюджету – 553394,2 тис. грн. та видатків спеціального фонду бюджету – 5420,1 тис. грн.

Надати право РДА за погодженням із постійною комісією районної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій протягом 2014 р. у міжсесійний період вносити зміни до доходів та видатків районного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів із державного та інших бюджетів, розподіл і перерозподіл обсягів субвенцій.

Затвердити такий перелік захищених статей видатків загального фонду районного бюджету на 2014 р. за їх економічною структурою: оплата праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев`язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплата комунальних послуг та енергоносіїв; обслуговування державного боргу; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; підготовка кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування.

Затвердити у складі видатків районного бюджету кошти на реалізацію державних та регіональних цільових програм на 1576,5 тис. грн.

Головним розпорядникам коштів районного бюджету забезпечити в першочерговому порядку оплату праці працівників бюджетних установ відповідно до встановлених законодавством України умов оплати праці, рішень районної ради та розміру мінімальної заробітної плати; проведення розрахунків за електричну та теплову енергію, водопостачання, водовідведення, природний газ та послуги зв`язку, які надаються бюджетним установам, не допускаючи будь-якої просроченої заборгованості. Затвердити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках для кожної бюджетної установи, виходячи з обсягів відповідних бюджетних асигнувань та ін.

***

На сесії розглянули питання про роботу засобів масової інформації району, з чого прийняли відповідне рішення. Затвердили план роботи районної ради на 2014 рік; список із 26 народних засідателів на 4 роки.

Обговорюючи роботу відділення ДАІ щодо забезпечення безпеки дорожнього руху в Надвірнянському районі, депутати заслухали інформацію в. о. начальника відділення ДАІ райвідділу УМВС Олексія Єрофеєва. Зважаючи на чималий обсяг претензій, зауважень та рекомендацій до цієї структури (зокрема, щодо частого перебування даішників щочетверга у Ланчині, зволікання із дозволом на відправлення автобуса з краянами, котрі їхали на Майдан у Київ, нерідко нетактовну поведінку даішників із водіями тощо), дептати доручили керівництву районної ДАІ підготувати письмовий звіт на наступну сесію і запросити керівництво обласної ДАІ. Депутати надали згоду на продовження термінів дії, а також укладення договорів оренди приміщень, що відносяться до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст району; внесли зміни до Статуту КП «Теплокомуненерго» районної ради, збільшивши розмір статутного фонду цього комунального підприємства на 100 тис. грн.

Сесія районної ради дала згоду на продовження договору оренди приміщень площею 662,5  кв. м. з апаратом РДА (крім кабінетів голови РДА, його заступників і начальника організаційного відділу РДА). Надали також згоду центральній райлікарні на списання з балансу автомобілів, рентгенапаратури; зняти з балансу відділу культури РДА двокімнатну житлову квартиру.

Леся ДУТЧАК, Орися СПІВАК (текст)

Василь ІВАСЮК «Народна Воля» (світлини)

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!