Газета по-надвірнянськи
 

Нардеп Юрій Дерев’янко відзвітував за рік роботи у парламенті

7 лютого 2014, 13:54 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 593 переглядів

Народний депутат Юрій Дерев’янко провів у Надвірній звітну зустріч зі своїми виборцями, жителями Надвірнянського та Богородчанського районів і Яремчанської міської ради. Він повідомив про основні напрями законотворчої роботи у Верховній Раді України, про результати забезпечення інтересів громад та звернень громадян і відзвітував за депутатські кошти. А також розповів про депутатську діяльність на Євромайдані у Києві.

Як штовхають закони

– З того часу, коли ви надали мені честь і право представляти ваші інтереси та інтереси ваших громад у Верховній Раді, відбулося чотири сесії ВРУ. Мої дії як народного депутата полягали у підготовці законопроектів, депутатських звернень і запитів, оголошення з трибуни ради про проблеми й інтереси округу, які я відстоюю, та проведенні роботи з їх забезпечення, – розпочав звітну зустріч Юрій Дерев’янко.

Впродовж минулого року у Верховній Раді зареєстровано 32 законопроекти Юрія Дерев`янка. Один наразі прийнятий, решта залишаються на різних стадіях розгляду. За закон «Про внесення змін до бюджету України», який залишає на місцях у громадах частину коштів з використання прибутку держави від видобутку сланцевого газу, проголосували 326 депутатів.

Відповідно до прийнятого закону Дерев`янка, обласний бюджет Івано-Франківщини напряму до бюджету розвитку щороку отримуватиме 5%, районні бюджети – 3,5%, і кожна сільська, селищна та міська ради дістануть 1,5% доходів держави з видобутку сланцевого газу. Важливо, що такий справедливий розподіл коштів поширюється за законом на всі області, де американські компанії Шелл і Шеврон добуватимуть «сланець» – Івано-Франківську, Львівську, Харківську, Донецьку та Луганську. – У теперішній Верховній Раді дуже непросто проводити законопроекти, – відзначив Юрій Дерев`янко. – Регіоналівська більшість у парламенті фактично є філією президента Януковича і передовсім виконує його чіткі вказівки.

Де осідають депутатські кошти

Другий напрям роботи нардепа – забезпечення інтересів громад та жителів округу. – За цей час до мене звернулися близько 1300 людей, – повідомив Юрій Дерев`янко. – Більшість скарг стосувалися порушення прав громадян з боку різних державних інституцій. Щоби допомогти людям вирішити проблеми громадського та приватного характеру, я подав 20 депутатських запитів до Кабінету міністрів та Генпрокуратури, скерував до держструктур близько 4000 звернень.

Що стосується витрат на забезпечення роботи, то із суми коштів, отриманих на виконання депутатських пов­новажень, більше 65 тис. грн. виплачені потребуючим як матеріальна допомога. З фонду заробітної плати народного депутата Дерев`янка були профінансовані потреби лікувальних закладів округу. Допомогу в придбанні необхідної апаратури та устаткування, капремонті та впровадженні енергозберігаючих технологій отримали Отинійська, Яремчанська та Делятинська центральні міські лікарні, Надвірнянська та Богородчанська центральні районні лікарні, Надвірнянської районна дитяча лікарня, ФАП села Нивочин Богородчанського району та інші. – Коли ішов у парламент, прийняв для себе принципове рішення – спрямовувати заробітну плату народного депутата виключно на заклади охорони здоров`я, – підкреслив Юрій Дерев`янко.

Необхідність громадського і депутатського тиску

Зупиняючись на питаннях, які стосуються Надвірнянщини, народний депутат повідомив про більше як 60 поправок до Закону України «Про Державний бюджет 2014», які він підготував і подав на розгляд та затвердження до Бюджетного комітету. – Верховна Рада не підтримала бюджетні поправки, надані з боку опозиції, – поінформував нардеп. Відтак, на його думку, вихід із ситуації – застосовувати громадський тиск на місцях. Так, як це було у випадку з внесенням до бюджету області питання фінансування газопроводу Надвірна-Ланчин. – Ви знаєте, що залишилося добудувати невелику частину підвідного газопроводу, який забезпечить газом 14 тисяч домогосподарств – увесь Ланчинський «кущ», Верхній Майдан, Середній Майдан, Саджавку та інші населені пункти. Комісія соціально-економічного розвитку обласної ради підтримала це питання. З допомогою депутатів від Надвірнянщини та їхніх колег питання винесли на сесію обласної ради. Робимо все можливе, щоби необхідні 3,9 млн. грн. для добудови цієї важливої гілки газопроводу були виділені з обласного бюджету цього року, – сказав Дерев`янко.

Більше двох місяців Юрій Дерев`янко працює як народний депутат на київському Євромайдані. Розгорнув депутатську приймальню, забезпечує проживання та побут активістів Майдану з Івано-Франківщини. Постійно співпрацює з активістами Євромайдану в напрямку захисту прав мирних протестувальників. З цього приводу скерував 30 звернень до президента, генерального прокурора та МВС, звертався до Європейського суду з прав людини.

Є ініціатором позову до суду про визнання незаконною бездіяльность міністра МВС Захарченка. Цей позов наразі підтримали більше 600 людей з усієї України. Подавав на розгляд ВРУ законопроект про недопущення переслідування та покарання осіб під час акцій та масових протестів. Співпрацює з представниками Європарламенту у Стразбурзі. Забезпечує юридичну допомогу потерпілим активістам.

 

Марта СМОЛІЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!