Газета по-надвірнянськи
 

Наші сини не будуть щитом для свавілля влади

18 лютого 2014, 15:08 | Рубрика: Протести, Тема дня Версія для друку Версія для друку 882 переглядів

У вівторок, 18-го лютого, відбувся попереджувальний страйк матерів і батьків Яремчанщини біля приміщення Надвірнянсько-Богородчанського об’єднаного райвійськкомату.

Координатор мирної акції протесту Ганна Іванишин зазначила, що їхньою вимогою є тимчасове припинення призовної кампанії до внутрішніх військ, поки не зміниться ситуація в Україні.

– У зв’язку із подіями в державі і злочинними вчинками правоохоронців проти її суверенності та із залученням внутрішніх військ до несення служби у Києві безпосередньо на вулиці Грушевського та в інших місцях, ми закликаємо призупинити весняний призов.
За їхніми словами, це тільки попереджувальний протест, а якщо повістки і далі надсилатимуть, то представники громади Яремчанщини вдадуться до радикальніших дій із блокування роботи об’єднаного райвійськкомату. Також вони зазначили, що за сьогоднішню неявку дітей у райвійськкомат беруть відповідальність на себе.

Вимоги мітингувальників (а їх підписали 112 краян) є доволі простими: матері не хочуть, щоб призовники стояли живим щитом для «беркутівців» і захищали свавілля теперішньої влади, ризикуючи своїм здоров`ям і життям. Вони прагнуть тільки одного, щоб їхні діти були здоровими. Як проінформував військовий комісар Надвірнянсько-Богородчанського ОРВК Володимир Ярмошук, зараз проводять попередній медичний огляд призовників та оцінюють їхні морально-ділові якості. – Ми, перш за все, пропонуємо їм йти на контрактну службу у Збройні сили України або на строкову у внутрішні війська. Але це все за бажанням дітей.

Теперішня влада змушує порушувати кожний пункт присяги, а там основним є служити народу України, а не владі, тим паче, такій, котра впродовж трьох останніх місяців не йде на предметний діалог і компроміс із вимогами українського народу, всіляко затягуючи переговорний процес, і вдаючись при цьому до методу боротьби із захопленням заручників із числа мітингувальників. Також на цьому зібранні люди згадали багато кричущих фактів несення служби і передали звернення-вимогу, яку, за словами Володимира Ярмошука, переадресують міністру оборони України Павлові Лебедєву.

Як засвідчив перебіг зустрічі, люди налаштовані доволі рішуче, але й керівництво райвійськкомату розуміє їхні страхи та переживання. Переконані, що керівництво районного й обласного військкоматів повинно вимагати негайної відповіді міністра оборони України на це звернення з наступним його оприлюдненням у засобах масової інформації. Впевнені, що з цим зверненням матерів і батьків солідарні усі матері і батьки нинішніх і завтрашніх військовослужбовців нашого краю й України.

Василь Івасюк (текст), Назарій Гриджук (фото) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!