Газета по-надвірнянськи
 

Не порушуйте земельне законодавство

7 лютого 2014, 13:13 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 576 переглядів

Прокуратура Надвірнянського району у січні 2014-го провела перевірку в одній із сільських рад району та встановила, що службові особи ради не в повній мірі дотримуються вимог Земельного кодексу України та інших нормативних актів.

Встановлено, що рішенням сесії сільської ради від 2004 р. передано у власність місцевому жителю земельну ділянку площею 0,0915 га для ведення особистого селянського господарства, а рішенням від 2011 р. – земельну ділянку площею 0,1248 га. На цій підставі оформлено право приватної власності на земельні ділянки.

Біля них протікає водний об`єкт (струмок). Однак, службові особи сільської ради, розуміючи, що відповідно до ст. 10 Водного кодексу України на сільські ради покладено контроль за використанням та охороною водних ресурсів, а також те, що згідно із ст. ст. 59-61 Земельного кодексу України визначено обмеження щодо використання земельних ділянок прибережних захисних смуг, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах громадян, достовірно знаючи про наявність на земельних ділянках водного об’єкта (струмка), погодили їх незаконну передачу у приватну власність.

Внаслідок злочинних дій службових осіб сільської ради незаконно передано дві земельні ділянки площею 0,0915 га та 0,0911 га, які знаходяться у прибережній захисній смузі  струмка, що спричинило істотну шкоду громадським інтересам жителів села на 58 350 грн.

За результатами перевірки, прокуратура району внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України: зловживання службовим становищем посадовими особами сільської ради. Триває досудове розслідування.

 

Віталій ГУРАШ,

прокурор прокуратури Надвірнянського району,

юрист 3-го класу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!