Газета по-надвірнянськи
 

Охороні праці – вищий рівень організованості

28 лютого 2014, 14:13 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 705 переглядів

У клубі «Нафтовик» 14 лютого на конференції трудового колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз» обговорили питання організації роботи підприємства та охорони праці.

Колектив підприємства представляли на конференції 112 делегатів від усіх структурних підрозділів. Серед запрошених І. Басюк – голова ради профспілок Івано-Франківської області, С. Остап’юк – голова Івано-Франківської обласної профспілкової організації працівників нафтової і газової промисловості України, Н. Глинська – начальник обласного управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, В. Креховецький – начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області.

1_конференція-приймає-рішен

Перше і головне питання, яке обговорили – про стан охорони праці на підприємстві за минулий рік та заходи щодо його покращення у 2014 році, доповів начальник відділу охорони праці та пожежної безпеки підприємства О. Самелюк. Він зазначив, що це питання на підприємстві є одним із основних. Виконання Закону України «Про охорону праці» стало одним із найголовніших завдань для всіх працівників. Водночас не все ще зроблено для запобігання травматизму на виробництві. Аналіз нещасних випадків, які сталися на підприємстві, показує,  що найслабшою ланкою в організації охорони праці є майстри, механіки і виконроби. Через їх панібратство із робітниками та байдужість, а інколи і нездатність правильно організувати виробничий процес, працівники наражаються на небезпеку. Доповідач відповів на питання щодо робочих місць зі шкідливими умовами праці, їх результати атестування.

2_виступає-О.-Глинська

В обговоренні виступили голова профкому підприємства О. Діканьов, майстер Б. Григораш, начальник служби безпеки руху цеху технологічного транспорту І. Вірста, слюсар-ремонтник Л. Коритан, технік Г. Соць, лаборант О. Сидорук. Промовці звернули увагу на необхідність покращення технічного стану основних засобів виробництва, недоліки в забезпеченні працівників спецодягом, потребу оновлення матеріально-технічних засобів безпеки дорожнього руху, заходи з облаштування водозаборів «Пасічна» та «Ропекс», покращення обслуговування вахтовиків, забезпечення бригад капремонту свердловин бутильованою питною водою та гарячим харчуванням.

З великою цікавістю учасники конференції слухали Н. Глинську. Вона відмітила – у підприємстві відчутно покращення стану охорони праці. Зокрема, поліпшилася організація контролю за якістю медичних оглядів. Голова Івано-Франківської обласної ради профспілки працівників нафтової та газової промисловості С. Остап’юк наголосив на користі від діяльності громадських інспекторів з контролю за станом охорони праці. Однак зауважив, головне не лише їх вибрати, а ще й організувати їх навчання. Начальник територіального управління Держгірпромнагляду в Івано-Франківській області В. Креховецький зупинився на тому, що хоч і спостерігається зростання свідомості працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» у питаннях охорони праці, однак є ще  недоліки, усунення яких може звести до мінімуму травматизм. Конференція окреслила комплекс заходів з покращення стану охорони праці на підприємстві у 2014 році.

Про стан дотримання у 2013 році вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку доповів начальник НГВУ «Надвірнанафтогаз» В. Чуприна, який проаналізував факти порушення трудової дисципліни, серед яких трапляється і пияцтво. Відмітив, що неохайність робочих місць і побутових приміщень у вахтових містечках, запізнення працівників на роботу поволі зникають завдяки активізації чесних, добросовісних, високопрофесійних працівників, котрих на підприємстві чимало.

Начальник цеху технологічного транспорту І. Юркевич акцентував на зношеності автотранспорту. На думку оператора з добування нафти і газу В. Вінтоняка, чимало порушень вимог Правил внутрішнього трудового розпорядку спричинені перевантаженням майстрів бригад з добування нафти і газу. Вихід з цього бачить у введенні у штат бригад техніків, які допоможуть майстрам. Начальник юридично-договірного відділу М. Капак звернув увагу, що окремі положення Правил варто переглянути на відповідність чинним нормативно-правовим актам. Запропонував створити робочу групу по внесенню до них змін і доповнень та обговорити їх на наступній конференції трудового колективу. Начальник відділу організації праці та заробітної плати О. Мушак відповіла на велику кількість питань та роз’яснила, зокрема, про режим роботи, порядок застосування графіків змінності, надбавок і доплат.

3_В.-Креховецький

Конференція прийняла з цього питання постанову, в якій передбачено ряд заходів із покращення стану дотримання внутрішнього трудового розпорядку.

Зараз на підприємстві ведеться робота з підготовки ще однієї конференції – вже з питань виконання колективного договору. Як бачимо, одне з провідних підприємств району – НГВУ «Надвірнанафтогаз» взяло шлях на активне вирішення виробничих питань та впевнено крокує ним. Наснаги у подальшій роботі!

 Степан СОЛОМОН,

заступник начальника НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!