Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Турчинов – Голова Верховної Ради України і в. о. Президента України

28 лютого 2014, 15:04 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 646 переглядів

Верховна Рада 22 лютого обрала 288 голосами Головою народного депутата України Олександра Валентиновича Турчинова. Рада відновила дію Конституції 2004 р.

У неділю, 23 лютого, Верховна Рада призначила Олександра Турчинова виконувачем обов`язків Президента України на час до встановлення результатів перевиборів у травні ц. р.

Хроніка народного спротиву

У п`ятницю, 21 лютого,  лідери опозиції, незважаючи на небажання «майданівців» вести будь-які переговори з владою, підписали з Віктором Януковичем угоду про врегулювання політичної ситуації. Майдан зустрів лідерів опозиції осудом. Сотник Майдану Володимир Парасюк зі Львівщини поставив категоричну вимогу – до 10-ї год. 22 лютого В. Януковичу подати у відставку.

***

Верховна Рада 22 лютого постановила: встановити, що президент України В. Янукович у неконституційний спосіб самоусунувся від здійснення конституційних повноважень та є таким, що не виконує свої обов`язки, і призначила позачергові вибори президента України на неділю, 25 травня 2014 р. Із 25 лютого почалось висування кандидатів у президенти.

***

Верховна Рада постановила категорично засудити прояви сепаратизму та будь-яких інших посягань на територіальну цілісність і недоторканність, і поставила відповідні вимоги щодо реалізації цього перед Службою безпеки України.

***

Верховна Рада звільнила Віталія Захарченка від обов`язків міністра внутрішніх справ за систематичне і грубе порушення Конституції та законів України, висловила недовіру Генеральному прокурору Віктору Пшонці.

***

Верховна Рада призначила Валентина Наливайченка Уповноваженим з контролю за діяльністю служби безпеки України, а Олега Махніцького – Уповноваженим із контролю за діяльністю прокуратури України, Володимира Заману – Уповноваженим з контролю за діяльністю міністерства оборони, а згодом Валентина Наливайченка та Олега Махніцького призначено відповідно Головою СБУ та Генеральним прокурором України.

***

Юлія Тимошенко 22 лютого після ухвалення Верховною Радою відповідного закону залишила Качанівську колонію та центральну лікарню «Укрзалізниці» у Харкові і вилетіла у Київ, де ввечері виступила на Майдані. Вона повідомила, що не претендує на посаду Прем`єр-міністра і не балотуватиметься на посаду Президента України.

***

Рада ухвалила ще одне знакове рішення – повернула урядову резиденцію «Межигір`я» у державну власність.

***

На перший план вийшло питання затримання Януковича, Пшонки, Захарченка та інших злочинців (цей список сягає півсотні високопосадовців), які віддавали накази розстрілювати мирних протестувальників. Наразі правоохоронні органи не мають чим похвалитись.

***

Віктор Янукович виступив зі зверненням до громадян України, в якому заявив, що як і раніше вважає себе законно обраним президентом України. Про це повідомила 27 лютого російська агенція «Інтерфакс».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!