Газета по-надвірнянськи
 

Отець Микола Григорук – перший священик із Цуцилова

28 лютого 2014, 14:34 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 813 переглядів

У м`ясопусну неділю, 23 лютого ц. р., Преосвященний Владика Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василій Івасюк із архіпастирським візитом відвідав парафію Св. Великомучениці Параскеви у с. Фитьків Тисменичанського деканату. Архиєрея урочисто зустріла громада на чолі з парохом отцем-деканом Іваном Качанюком, а також наймолодші парафіяни із віршованими вітаннями. У співслужінні численного духовенства Єпископ Василій очолив Божественну Літургію.

Незабутнім для вірних парафії стало висвячення у сан священика УГКЦ семінариста Івано-Франківської духовної семінарії, диякона Миколи Григорука. На цю подію прибули рідні і близькі, його друзі, брати-монахи і сестри-монахині та семінаристи, щоб розділити з ним радість.

Микола Григорук народився у с. Цуцилів. Із 10-ти років проживав у резиденції пароха с. Фитьків. Багато чому навчив його декан Тисменичанський о. Іван Качанюк. Семінарист Микола разом із о. Іваном створили єдиний в Україні етнографічний музей у резиденції священика. У його експозиції – близько 1000 експонатів, зокрема, ікони, народний одяг, речі побутового вжитку, сільськогосподарський реманент та багато іншого. Тут чимало чоловічих і жіночих вишитих сорочок уже забутою нині давньою технікою. На понад 800 світлинах відображено життя і побут жителів Надвірнянщини протягом минулих століть.

цуцилів

У квітні 2013-го в єпархіяльній каплиці Покрови Пресвятої Богородиці Коломийсько-Чернівецької єпархії під час Божественної Літургії семінарист V курсу Івано-Франківської Духов­ної семінарії Микола Григорук отримав піддияконські та дияконські свячення у неодруженому стані з рук Преосвященного Владики Миколая Сімкайла.

Владика Василій під час проповіді наголосив на важливості священичого служіння. На цій ниві життя треба надіятись лише на Господа, а служіння має бути сповнене любов`ю, ревністю, терпеливістю, вірністю та радістю, а дії скеровані лише на славу Божу. Він поблагословив родини та Україну.

 Присутні віряни бачили, як кандидат до священства складає присягу. Нововисвячений священик прийняв служіння Богові в неодруженому стані, а це означає особливо велику посвяту себе Церкві. Усі з трепетом спостерігали за цією зворушливою дією.

Після Літургії Архієрей подарував нововисвяченому о. Миколі Григоруку чашу і сказав, що вірить, що о. Микола стане тим ревним священиком, який зможе вести людей до спасіння.

Нововисвячений священик о. Микола Григорук подякував Єпархові Коломийсько-Чернівецької єпархії Василію за поставлення у священство і запевнив про сумлінну працю у Христовому Винограднику, а Богові – за дар життя і покликання, своєму духов­ному наставникові отцю-декану Іванові Качанюку та батькам – за виховання, друзям-семінаристам, братам-монахам і сестрам-монахиням – за підтримку і молитви, фитьківчанам – за те, що прийняли його за свого.

Вітали о. Миколу Григорука і Владику Василія діти. Молодіжний церковний хор співав «Многая літа». Багато звучало побажань отцю Миколі, щоб його священиче служіння було чистим і бездоганним.

Перше священиче благословення о. Микола уділив всьому духовенству і присутнім мирянам. Отримала благословення від о. Миколи Григорука та Архиєрея Василія і я. На пам’ятку про священичі свячення всі отримали образки блаженних новомучеників УГКЦ XX ст.

Дуже тішимося і радіємо, що наше село Цуцилів вилонило свого Душпастиря. Бажаємо, аби Христова віра, Господня наука, Ісусове слово і благословення давали благодатні плоди. Здорові будьте! Хай благословить Ваш священичий шлях та праці подвиг ревний сам Дух Святий, Який і мить не спить, хай будить Вас на труд благословенний.

Марія НАКЛАДЮК,

с. Цуцилів.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!