Газета по-надвірнянськи
 

Пам`ятаймо

14 лютого 2014, 12:57 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 566 переглядів

Під час війни в Афганістані загинуло 14453 людини із 620 тисяч громадян колишнього Радянського Союзу. Серед загиблих кожна четверта людина родом з України. Пекло Афганської війни пройшли більше 160 тисяч громадян України. Не повернулись на рідну землю 3360 воїнів, із них 3280 загинули, а 80 чоловік пропали безвісті або опинилися в полоні. Поранено понад 8 тисяч українців. Після цієї трагедії залишилося без синівської підтримки 1980 батьків, 2729 матерів. 505 вдів, 711 дітей-сиріт.

Усе почалося 25 грудня 1979 року після наказу міністра оборони за погодженням і дозволом «кремлівських старців» із політбюро.

Очевидним є те, що Україна і досі несе небачений тягар витрат на соціальну допомогу афганцям і чорнобильцям. Правильніше і людяніше було б, аби північна сусідка, котра абсолютно скористалася благами спочилого у безслав`ї союзу, компенсувала значну частку цих витрат нашій державі. Та хто доможеться і хто вимагає цього?!

Із Надвірнянського району участь в афганській війні взяли 297 осіб, із них 3 жінки. Восьмеро воїнів повернулися інвалідами. 5-ох хлопців привезли  додому в цинкових домовинах. Запам’ятаймо їх імена: Михайлюк Микола Васильович і Ломпас Василь Іванович із Биткова, Йосипенко Тарас Ярославович з Назавизова, Яремчук Дмитро Васильович з Бистриці, Герелишин Ярослав Михайлович зі Стримби. На сьогодні уже 29 воїнів- афганців померли. Вічная їм пам’ять.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!