Газета по-надвірнянськи
 

Про реєстрацію прав на нерухоме майно

28 лютого 2014, 14:18 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 678 переглядів

Нові правила державної реєстрації речових прав на нерухоме майно згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 868, які набули чинності з 12 лютого 2014 р., передбачають:

можливість реєстрації нерухомості через пошту: при направленні документів поштою з описом вкладення необхідне засвідчення справжності підпису заявника нотаріусом або посадовою особою сільських, селищних рад.

Спрощення процедури державної реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки: до сьогодні, щоб провести державну реєстрацію змін, що виникають з права оренди чи іпотеки, необхідно було спочатку провести державну реєстрацію права власності та права оренди. І тільки після цих дій проводили державну реєстрацію відповідних змін.

Постановою передбачено можливість реєстрації таких змін без обов’язкової реєстрації права власності, якщо таке право було зареєстровано до 1 січня 2013 р.

Запровадження процедури видачі свідоцтва про право власності взамін втрачених/зіпсованих державних актів на землю та свідоцтв про право власності. Існувала проблема: якщо людина втратила державний акт на землю, вона не могла зареєструвати право власності на об’єкт нерухомості. За новими правилами для його реєстрації потрібно надати державному реєстратору копію примірника втраченого, пошкодженого або зіпсованого документа, завірену органом, який його видавав, а також оголошення про втрату документа у регіональних ЗМІ за місцем розташування земельної ділянки.

Згадані об’єкти нерухомого майна державної та комунальної власності, більшість з яких збудована ще за «радянських» часів, реєструватимуть із мінімальним пакетом документів.

Спрощено процедуру державної реєстрації права власності на нерухоме майно, збудоване у результаті діяльності кооперативу (житлового, гаражного тощо). Учасникам кооперативів достатньо тільки виписки, яка засвідчує, що людина є членом кооперативу і повне внесення пайового внеску.

Спрощення процедури державної реєстрації права власності на нерухоме майно, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб. Раніше, реєструючи новобудову, забудовник подавав у реєстраційну службу певний пакет документів, після чого дублюючий перелік подавав ще й покупець  житла. За новими правилами скорочено перелік необхідних документів для реєстрації нерухомості у новобудовах. Основний пакет документів подає забудовник. Що ж до інвесторів, то якщо будівництво об’єкта нерухомого майна здійснювалося із залученням коштів фізичних та юридичних осіб, їм більше не доведеться надавати дублюючий пакет документів.

Вдосконалення процедури державної реєстрації права власності на реконструйоване нерухоме майно: документ, який посвідчує речове право на земельну ділянку, треба подавати у випадку, якщо реконструкція об’єкта нерухомого майна проведена зі зміною зовнішніх геометричних розмірів фундаменту в плані. Якщо ж у результаті реконструкції розміри не були змінені, особа не зобов’язана подавати документи на землю. Крім того, документ, який підтверджує присвоєння об’єкту нерухомого майна адреси, подають, якщо в результаті реконструкції об’єкта нерухомого майна його адреса змінилася.

 

Лілія ШАНІНА,

начальник відділу

реєстраційної служби райуправління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!