Газета по-надвірнянськи
 

Січовому стрілецтву – 100 років

14 лютого 2014, 12:45 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 558 переглядів

Цьому присвятили нараду за участі представників влади та істориків і краєзнавців. Завдяки депутатові районної ради, голові районної організації УНП Ігорю Андруняку планують видати  «Книгу пам`яті учасників визвольних змагань 1917-1921 років». – Зараз створюють редколегію і ми повинні активізувати нашу роботу, – зазначив Ігор Андруняк. Також адресовано прохання райдержадміністрації про направлення повторно листів у сільські, селищні і міську ради, щоб підтвердили наявну інформацію і подали нову щодо усусусів – наших краян.

Ця книжка, за словами Ігоря Андруняка, повинна містити інформацію вже за призабутих синів Надвірнянщини, таких як Лесь Гринішак, який був хорунжим УСС і створював театр та хор у Черкасах. Тепер пам’ять про нього відроджується і його славну працю пошанують встановленням меморіальної дошки на будинку міської «Просвіти» і присвоєнням статусу «Почесний громадянин м. Надвірної». Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович поінформував про роботу із вшанування Леся Гринішака, дещо «гальмувала» цю роботу скупість інформації про нього. Із Надвірнянщиною пов’язані життя і діяльність багатьох діячів УСС.

На нараді детально обговорили підготовку до видання книжки і створили редколегію, яка й займатиметься підготовкою й упорядкуванням матеріалів. Також вирішили активніше залучити до процесу вчителів історії шкіл району й активізувати працю сільських, селищних і міського голів.

 Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!