Газета по-надвірнянськи
 

Тітушки у Делятині?

19 лютого 2014, 17:05 | Рубрика: Протести Версія для друку Версія для друку 1,121 переглядів

Біля Надвірнянського коледжу приблизно об 11-ій год. 19 лютого голова районної ради В. Попович, Надвірнянський міський голова З. Андрійович, група депутатів районної та міської рад, начальник райвідділу УСБУ О. Дзем`юк зупинили мікроавтобус. У ньому їхали майже два десятки молодих осіб спортивної статури.


Як пояснив командир Делятинської військової частини полковник Юрій Грицик, який супроводжував цих людей у цивільному, вони їдуть із одної з областей (тобто не нашої) для підсилення чи заміни охорони очолюваної ним частини. Молодики пред`явили документи та відрядні посвідки, серед їхніх особистих речей зброї чи боєприпасів не виявили. Окремі з них розмовляли не по-українськи. Чіткої відповіді, чому цих людей у цивільному везуть у Делятинську в/ч саме у ці тривожні дні, ніхто не почув.

Депутати міської ради Р. Мажак і В. Будзак супроводили цей бус до в/ч. Там же громадські активісти-протестувальники з Делятина і навколишніх сіл виставили блок-пости і нестимуть охорону на них цілодобово. Депутат райради В. Черленюк закликав краян, передусім, мужчин з військовим та спортивним досвідом долучитися до блокування усіх можливих виїздів і виходів із Делятинської в/ч.
Громадськість краю має зробити серйозний висновок з цього випадку. Саме через втрату пильності і громадського контролю з цієї частини (а її військовослужбовці і вільнонаймані жили за Союзу, як подейкували, «як при комунізмі») у 1990-ті роки на початку демократичних перетворень «сплило» чимало матеріальних цінностей, які б дуже знадобились для навчальних, лікувальних, спортивних та клубних закладів краю. Це важливо ще й тому, що за інформацією періодичної преси, тут зосереджений чималий збройний арсенал, який (не доведи, Господи) може бути використаний проти мирних людей.

Василь Івасюк (текст), Назарій Гриджук (фото) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!