Газета по-надвірнянськи
 

Закликали до єдності і розуміння нинішнього часу

28 лютого 2014, 15:02 | Рубрика: Новини, Протести Версія для друку Версія для друку 674 переглядів

Вчора, 27 лютого ц. р., на віче, що традиційно відбувається після молебня за долю України, виступили координатори районних штабу національного спротиву Іван Гурмак, Тетяна Пришляк та народної Самооборони Майдану Віталій Трачук.

Іван Гурмак розповів про прийняті штабом національного спротиву рішення по тих керівниках відділів та управлінь РДА, котрі ще не написали заяви на звільнення. – Ми їм усім зателефонували, – сказав він, – і дали їм час до кінця дня (четверга, 27 лютого) подати заяви. В іншому випадку спільно із Самообороною району навідуватимемося до них на робочі місця, а також додому, якщо доведеться. Я розумію, що кожен з них – хтось більше, а хтось менше – вважає себе патріотом, каже, що в нього хороші показники, що він нічого нікому поганого не зробив. Можливо, й так. Але в усіх них є одна вина – вони служили цій злочинній владі: хтось більше, а хтось менше, але служили. Прийде час – буде нова влада на місці, яка буде підбирати собі ті кадри, з якими матиме намір працювати надалі. Тоді вже ви, громадо, ми всі разом: штаб спротиву, люстраційна комісія та вся надвірнянська громада зможете сказати своє слово: чи вартує та людина працювати, чи не вартує, і на яких посадах. А на даний момент, це – думка, думаю, всієї громади і рішення штабу спротиву: звільнені мають бути всі.

Інше рішення районного штабу – по територіальній виборчій комісії. Ті люди, котрі працювали там, фальсифікували результати попередніх виборів. Ми прийняли рішення дати їм можливість саморозпуститися: подати заяви на звільнення і формуватимемо всі разом спільно нову виборчу комісію. Крім того, на засідання районного штабу приходили підприємці продовольчого ринку Надвірної, які обурені тим, як збирають із них податки, мито, яке називають «данина». Дійсно, якщо прислухатись до них, є там, напевно, зловживання збоку адміністрації ринку. Тому ми порадилися таким чином: спільно з представниками від підприємців та від штабу, керівництва ринку провести спільні наради і засідання і будемо якось врегульовувати це питання. Підприємці налаштовані так, щоб ринок сплачував податки до міського бюджету, щоб використати ці кошти задля блага громади міста.

Тетяна Пришляк зазначила, що триває боротьба і також стисло поінформувала про тривожні події в Криму, пов`язані із захопленням озброєними російськими екстремістами приміщення парламенту. Тому закликала всі гарячі голови, представників громадськості і політичних партій Надвірнянщини поки що не ділити портфелі: – Люди, ми повинні бути гідними подвигу тих людей, котрі поклали своє життя на Євромайдані. Не можна зараз говорити про посаду. Боротьба триває і від нашої єдності, ревної, щирої молитви залежить, щоб в Україні запанував мир і щоб усі разом могли сказати: «Хлопці, пробачте нам. Ми не могли вас зберегти, але ми гідні вашої жертви, ваших молодих життів і ми зробимо все для того, щоб Україна стала такою, за яку ви віддали своє молоде життя».

Віталій Трачук звернувся до присутніх зупинитися «у своїх незрозумілих вчинках, інтригах, схаменутися, перестати стравлювати між собою ті організації, які взяли на себе відповідальність навести лад…». Промовець пообіцяв, що особисто не зрадить інтереси Майдану і закликав осіб чоловічої статі без жодних вагань чи сумнівів поповнювати лави Самооборони. Віталій Трачук пообіцяв також «дійти до кожного керівника, який хоч краплею образив громаду і допомагав злочинній владі…». Він разом з тим зауважив, що Майдан знову збільшується, бо старі кадри знову хочуть утриматися у кріслах, ведуть закулісні перемовини тощо.

Потім поближче до сцени підійшли працівники управління Пенсійного фонду в районі, які аргументовано виступили на захист свого керівника, якого того ж дня змусили написати заяву на звільнення. Віталій Трачук повідомив, що йому невідомо хто примусив Ігоря Пацака писати заяву про звільнення: – …Я відповідаю лише за ті дії, що роблю зі своїм колективом. Тому попросив на сцену вийти людину, яка це зробила і сказати в очі, щоб ми, самооборонці, «не були спаплюжені». Присутні на Майдані почали активно обговорювати цей факт, уголос висловлюючи різні полярні думки. Досить емоційним видався виступ представника райштабу національного спротиву Івана Бурія, в якому він ще більше загострив нагальні проблеми. Згодом до мікрофона підійшов і сам начальник управління ПФ Ігор Пацак і повідомив, що йому зателефонували з районної ради і сказали принести заяву: – Я заяву написав і до кінця (четверга) її занесу в штаб, – сказав він.

– Рішення штабу прийнято. Ми його відміняти не будемо, тим більше, що громада його підтримує, – зазначив, продовжуючи тему, Іван Гурмак і додав, що у штабі чекають усіх решти заяв.

Віче завершилося спільним виконанням Державного гімну і молитвою на вервиці, котру упродовж багатьох днів проводить Віра Мамчук.

Опісля прозвучали ще виступи, з яких краяни дізналися, зокрема, і про саморозпуск Надвірнянської райорганізації компартії.

Наш. кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!