Газета по-надвірнянськи
 

Журналісти – за повне перезавантаження влади

28 лютого 2014, 14:52 | Рубрика: Громадськість, Новини Версія для друку Версія для друку 674 переглядів

Група прикарпатських журналістів підтримує звернення київських колег Сергія Рахманіна («Дзеркало тижня»), Віталія Сича (екс-редактор журналу «Кореспондент»), Тетяни Даниленко (5 канал), Романа Скрипіна, Мустафи Найєма, Наталії Гуменюк (всі – Громадське.tv), Сергія Лещенка, Олени Притули (обидвоє – «Українська правда»), Катерини Горчинської (Kyiv Post) з вимогою щодо проведення дострокових виборів до Верховної Ради восени 2014 року, в якій ідеться: «Українці заплатили сотнею життів своїх громадян за право жити в чесній демократичній державі. Усунення Віктора Януковича та оголошення нового уряду не ліквідовують передумов диктатури. В країні зберігається атмосфера безкарності.

Ця Верховна Рада має понести політичну відповідальність за запровадження в Україні диктатури після ухвалення законів 16 січня. Окрім того, нинішній парламент перебрав на себе повноваження, який не був наділений при обранні.

Тому ми вимагаємо:

1. Дострокових виборів до Верховної Ради. Дата має бути визначена протягом двох найближчих пленарних засідань. Вибори повинні відбутися не пізніше жовтня 2014 року за пропорційною моделлю із відкритими списками.

2. Негайної ратифікації Римського статуту. Це є необхідною передумовою об’єктивного розслідування, а також притягнення до відповідальності винних Міжнародним кримінальним судом у Гаазі.

3. Негайного притягнення до відповідальності усіх причетних до голосування за «закони 16 січня», ухвалення яких призвело до трагічних наслідків.

Оскільки мова йде про повне перезавантаження влади, то, на наше глибоке переконання, одночасно з виборами до Верховної Ради потрібно провести і вибори до місцевих рад – депутатів і голів.

Звернення підтримали:

Вікторія Плахта, Петро Парипа,

Наталія Димніч, Ганна Данилюк, Сабіна Ружицька, Іван Гриджук, Богдан Климковецький, Галина Держипільська, Наталія Асатурян, Галина Добош, Світлана Гах, Богдан Кучер, Ольга Котюк, Олена Бас, Юрій Надольський, Алла Журава, Володимир Приймак, Олена Нечвідова, Лілія Боднарчук, Ярослав Гнесь.

Список відкритий для підписання.

27 лютого 2014 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!