Газета по-надвірнянськи
 

Чи підпадуть гвинтики олігархічно-кланової системи під люстрацію?

7 березня 2014, 14:14 | Рубрика: Політика, Протести Версія для друку Версія для друку 695 переглядів

Без проведення в найкоротші терміни повної люстрації усіх гілок влади Україна може повторити помилки Помаранчевої революції 2005-го року.

Пригадаймо, що тоді на ейфорії перемоги громадськість не помітила чи не хотіла помічати, як основні важелі впливу у державі отримали ті ж самі діячі, які керували державою під час президенства Леоніда Кучми. У процесі безперервної міжособистісної боротьби команда переможців Помаранчевої революції дискредитувала себе в очах суспільства. Тим часом, команда Януковича та Партія регіонів нарощували підтримку та свою міць на фоні взаємної критики помаранчевої влади. У результаті на виборах у 2010 році усі союзники 2005 р. вирішили поодинці боротися за владу в країні. З’явилося безліч вчорашніх державних діячів, які закликали громадськість голосувати «проти всіх». Як наслідок, президентом України став Віктор Янукович, котрий повернув країну до президентсько-парламентської республіки, а на усіх гілках влади осіла Партія регіонів.

І лише через 3 роки свідомий українець зумів повалити диктатора та задекларувати своє бажання жити у демократичній та прозорій країні. Ціною політичної міжособистісної боротьби за владні портфелі стали десятки людських життів, які поклали Герої України на Майдані. Українець виступив єдиною та організованою силою, яка зуміла диктувати свої правила гри лідерам опозиції та чиновникам усіх рівнів. Проте при владних посадах на всеукраїнському та місцевому рівнях знову виринають ті ж дерслужбовці та чиновники, які прислужували попередній владі. Змінилися прізвища керівників, та не змінилася система.

Українське суспільство задекларувало люстрацію. Але зміна прізвищ не дасть очікуваного результату. Окрім засудження дій Партії регіонів та її прислужників, громадськість повинна домогтися повного оновлення усієї владної вертикалі. Основ­на ідея люстрації полягає в тому, щоб свої посади покинули ті люди, які безпосередньо приймали рішення, брали участь у корупційних схемах, які своїми підписами давали «зелене світло» замовним тендерам та розкраданню бюджету будь-якого рівня. Усі ті, хто були гвинтиком олігархічно-кланової системи, повинні скласти свої повноваження. Завдання громадськості – постійний контроль за процесом люстрації. Люстрація повинна покласти край «кумівському» принципу призначення на посади. Тепер ті люди, котрі визначатимуть майбутнє нашої держави, повинні бути справжніми професіоналами, а не друзями-братами керівництва опозиційних партій. Професіонали мають бути чистими перед законом і суспільною мораллю. Будь-яка співпраця з минулою владою навіть на найнижчому управлінському рівні повинна підпадати під люстрацію. Будь-який перебіжчик та політичний пристосуванець повинен отримати громадський осуд, а активісти Майдану – не допустити призначення його на керівну посаду.

Представники олігархів знову намагаються втяти собі шматок владного пирога. Натомість українці повинні сказати своє «НІ!» політиканам в керівництві державою. Лише дійсно фахові люди здатні збудувати сильну та справедливу державу. Лише так, викорінюючи пристосуванство та постійну зміну партійних прапорів, ми зможемо побудувати дійсно нову Україну. Україну, якою ми пишатимемося. Україну, про яку мріяли і клали своє життя Герої Небесної Сотні. Це – наш обов’язок перед їхньою пам’яттю. Слава Україні!

 

Володимир

ГРАБОВЕЦЬКИЙ,

депутат обласної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!