Газета по-надвірнянськи
 

Декларування доходів – обов’язок

21 березня 2014, 14:27 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 470 переглядів

Подати річну декларацію про майновий стан та доходи необхідно громадянам, котрі протягом 2013 р. отримували: доходи у вигляді заробітної плати та винагороди за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких доходів більша 137640 грн.; доходи у вигляді простроченої (понад три роки) заборгованості за укладеними цивільно-правовими договорами (позики, кредиту, купівлі-продажу, міни тощо), якщо її сума більша 573 грн. 50 коп.; повідомлення від кредиторів про анулювання (прощення) боргу до закінчення строку позовної давності, на підставі якого доходи у вигляді анульованого боргу включають до складу загального річного доходу; доходи від надання майна в оренду; кошти або майно у спадщину чи за договорами дарування у межах, які підлягають оподаткуванню; іноземні доходи, тобто, отримані з-за кордону; доходи від продажу інвестиційних активів (акцій, часток у статутному капіталі підприємств, облігацій тощо). Якщо сума доходу від продажу активів протягом року не перевищувала 1610 грн., або дохід отримано від відчуження акцій (інших корпоративних прав), одержаних у власність у процесі приватизації, або внаслідок відчуження земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) та майнових паїв, безпосередньо отриманих ним у власність у процесі приватизації – такі доходи до річної декларації з метою оподаткування не включають.

Річну декларацію повинні подавати і громадяни, які продали об‘єкти нерухомості за рішенням суду про зміну власника, та іноземці, котрі набули торік статус резидента України.

Особи, котрі у 2013 р. отримали ці доходи, зобов’язані до 1 травня ц. р. подати Декларацію до податкового органу за своїм місцем реєстрації та сплатити податок до 1 серпня 2014 року. Форма Декларації затверджена наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 р. № 793

Детальнішеу Центрі обслуговування платників податків та за телефоном 2-22-79.

Власникам нерухомого майна

 Громадянам-власникам, котрі володіють об`єктами житлової нерухомості та використовували їх у 2013 р. з метою одержання доходів (оренда, лізинг, використовували у підприємницькій діяльності) відповідно до пп. 265.4.1 Податкового кодексу України  пільги зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, не надають.

Платники податку фізичні особи-підприємці та громадяни мають право звернутися з письмовою заявою до конт­ролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об`єктів житлової нерухомості, у т. ч. їх часток у власності платника податку;  розміру житлової площі об`єктів житлової нерухомості; права на користування пільгою зі сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема, документів на право власності, контролюючий орган за місцем проживання (реєстрації) платника податку проводить зміни.

Проведення звірки – у Центрі обслуговування платників; тел. 2-22-79.

ДПІ у Надвірнянському районі.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!